Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 26-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.08.2019

Przygotowania do przetargu na budowę nowego ośrodka zdrowia

Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna ogłosiła dialog techniczny, który ma poprzedzić przetarg na budowę Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach. Nowy budynek ma stanąć w pobliżu ratusza.

Siechnice: Przygotowania do przetargu na budowę nowego ośrodka zdrowia
fot. Wizualizacje Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach / mat. prasowe

Dialogiem technicznym określa się wstępne konsultacje rynkowe, które są pewnym etapem w przygotowaniu przetargu. Zamawiający informuje wykonawców o swoich planach, oczekiwaniach i preferencjach, ale także uzyskuje informacje, które należy uwzględnić w dokumentacji przetargowej.

Planowane zakończenie dialogu technicznego dla budowy Ośrodka Zdrowia ma nastąpić w piątek, 30 sierpnia.

Przypominamy, że pod koniec stycznia SISK poinformował, że podpisana została umowa na udzielenie kredytu na budowę Ośrodka z Bankiem PKO BP w kwocie 20 500 000 zł.

Budowę Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach przewidziano w centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie rynku i ratusza. Ma on być zrealizowany w technologii pasywnej (niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania) i posiadać dwie kondygnacje, szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych, parking podziemny oraz na poziomie terenu. Wjazd na teren ośrodka ma się odbywać od ulicy Jana Pawła II.

Projekt Ośrodka Zdrowia opracowała pracownia jojko+nawrocki architekci z Katowic zwyciężając w ogłoszonym przez Gminę konkursie.

Wczytuję komentarze...