Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-12-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.08.2019

Wypadki śmiertelne na drogach. Ku przestrodze [mapa]

Już połowa wakacji za nami. Na polskich drogach w tym czasie doszło już do ponad 341 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policja apeluje o rozwagę w czasie jazdy i o unikanie niebezpiecznych zachowań na drodze.

Siechnice: Wypadki śmiertelne na drogach. Ku przestrodze [mapa]

Liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym rośnie z dnia na dzień

Tylko w ciągu ostatniej doby na terenie kraju doszło do 8 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mapa udostępniona przez policję przedstawia miejsca, w których uczestnicy ruchu drogowego stracili życie.

Każdego dnia na mapie pojawiają się nowe punkty oznaczające ludzką tragedię. Dlatego policja apeluje do wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę i rozwagę w drodze na wakacje.

Źródło: policja.pl / stan na 3.08.2019 r.

Jak uniknąć wypadku w drodze na wakacje? Policja przypomina o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza ograniczeń prędkości i dostosowania jej do aktualnych warunków atmosferycznych. W czasie długich podróży nad morze lub w góry kierowcy powinni odbywać przerwy, dzięki którym będą bardziej skupieni na trasie. Policjanci będą kontrolować przez całe wakacje stan trzeźwości kierowców oraz zatrzymywać osoby kierujące pojazdami i rozmawiające przez telefon w czasie jazdy.

Przed wyjazdem wszyscy kierowcy powinni dokładnie skontrolować stan techniczny pojazdu, skupiając się na prawidłowym poziomie płynów eksploatacyjnych, ogumieniu i oświetleniu samochodu. W przypadku usterek rozsądnym rozwiązaniem jest dotarcie do miejscowości wypoczynkowych pociągami oraz dalekobieżnymi autobusami.

Wczytuję komentarze...