Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.08.2019

Akcja honorowego krwiodawstwa - mobilny punkt w Oławie

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zaprasza na akcję honorowego krwiodawstwa. W najbliższą sobotę, 17 sierpnia mobilny punkt do poboru krwi stanie na pl. św. M. M. Kolbego 1 w Oławie. Rejestracja dawców przewidziana jest w godzinach 10:00 – 14:00, a dla każdego dawcy przewidziany jest drobny upominek.

Siechnice: Akcja honorowego krwiodawstwa - mobilny punkt w Oławie
fot. Mobilny Punkt Poboru Krwi / fot. CK STUDIO Krzysztof Citak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu prowadzi działalność w zakresie pobierania, przetwarzania i dostarczania krwi oraz jej składników szpitalom Dolnego Śląska.

Krwi nie można (niestety) długo magazynować, a pobrane krwinki czerwone mogą zostać przetoczone potrzebującemu pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania. Krwinki płytkowe jedynie przez 5 dni. Stąd wynika tak wielka potrzeba regularnego oddawania krwi i pozyskiwania nowych krwiodawców. Może nim być każdy w wieku 18 - 65 lat. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, po lekkostrawnym posiłku i w ciągu doby poprzedzającej oddanie wypić ok. 2 l płynów. Należy mieć ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

Oddawanie krwi jest szczególnie ważne w okresie wakacyjnym z powodu dużej liczby wypadków drogowych.

Aktualnie najbardziej potrzebna jest krew grupy O Rh-, O Rh+, A Rh- oraz A Rh+.

Zobacz też: Honorowy krwiodawca. Jak zostać bohaterem

Wczytuję komentarze...