Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
23.02.2019

Budowa Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach coraz bliżej

Jak informuje Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna pod koniec stycznia podpisano umowę na udzielenie kredytu na budowę Ośrodka Zdrowia w Siechnicach. W kolejnym etapie prac ma zostać wyłoniona firma budowlana, która zrealizuje projekt.

Siechnice: Budowa Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach coraz bliżej
fot. Projekt Ośrodka Zdrowia w Siechnicach / jojko+nawrocki architekci

Gminny Ośrodek Zdrowia w Siechnicach ma się znajdować w centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie rynku i ratusza. Budynek ma być zrealizowany w technologii pasywnej (niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania) i posiadać dwie kondygnacje, szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych, parking podziemny i na poziomie terenu. Wjazd na teren Ośrodka ma się odbywać drogami wewnętrznymi – ulicą Jana Pawła II i Sportową.

Umowę o udzielenie kredytu na jego budowę w kwocie 20 500 000 zł o WIBOR 3M+1,72% i prowizji 0,47% do 2032 roku Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna podpisała z Bankiem PKO BP. Kolejnym etapem działań będzie wybór firmy, która będzie nadzorować budowę oraz tej, która będzie budować Ośrodek Zdrowia w Siechnicach.

Harmonogram budowy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach

Po wyłonieniu w grudniu 2016 roku zwycięskiej koncepcji i podpisaniu umowy z pracownią architektoniczną przystąpiono do prac projektowych. SISK we współpracy z Gminą pozyskał wszystkie konieczne działki pod realizację inwestycji. W efekcie czego 25 lipca 2018 roku uzyskano od Starosty Wrocławskiego pozwolenie na budowę.

W październiku 2018 roku w miejscu, gdzie ma powstać Ośrodek rozpoczęły się prace przygotowawcze m.in. wycinka drzew, wyburzanie istniejących budynków gospodarczych, porządkowanie terenu, prace archeologiczne.

Na tegorocznej styczniowej Sesji Rady Miejskiej po burzliwej dyskusji Radni przyjęli projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2034, w której ujęte są wydatki przeznaczone na budowę Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Zobacz też:

Wczytuję komentarze...