Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 08-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
sport
inne

Kąpielisko Błękitna Laguna

Kąpielisko Błękitna Laguna

ul. Sportowa
55-011 Siechnice


Od 2017 roku w Siechnicach działa otwarte kąpielisko Błękitna Laguna. W ciepłe dni możemy cieszyć się plażą, wyznaczonymi miejscami do kąpieli strzeżonymi przez ratowników, skorzystać z boiska do siatkówki plażowej. Na terenie obiektu w sezonie znajduje się również punkt gastronomiczny.

Błękitna Laguna czynna jest w roku 2019 w sezonie letnim (1.06 - 31.08.2019) od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 19:00. 

Kąpielisko podzielone jest na dwie strefy oznaczone bojami: dla nieumiejących pływać i pływających. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Woda w zbiorniku została przebadana i pozytywnie zaopiniowana przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

Modernizacja otoczenia zbiornika wodnego sfinansowana została w części z grantu uzyskanego w konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców na projekt "Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" Siechnice otrzymały 100 tys zł na inwestycje na terenie kąpieliska. Kwota ta została przeznaczona na wybudowanie kilkuset metrowej piaszczystej plaży, boiska do piłki siatkowej, pomostu, zabezpieczenie miejsca pod względem ratowniczym oraz socjalnym, montaż koszy na śmieci, ławek i stojaków na rowery. 

W dalszych planach jest budowa m.in. przystani kajakowej, strefy rekreacji dla dzieci (plac zabaw, boisko, stół do ping-ponga), strefy fit, miejsca do rozpalenia ogniska i grilla, stołu do tenisa stołowego, piłkarzyków. Zostały również podjęte działania, które mogą w niedalekiej przyszłości pozwolić na otwarcie parku linowego w pobliżu zbiornika.

Zarządcą obiektu jest Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o.

  • Aktualności