Miasto i Gmina Siechnice

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-04-2018
sport
inne

Kąpielisko Błękitna Laguna

Kąpielisko Błękitna Laguna

Sportowa
55-011 Siechnice


Wraz z nadejściem lata w Siechnicach otwarte zostało kąpielisko Błękitna Laguna. Już teraz możemy cieszyć się nową plażą, wyznaczonymi miejscami do kąpieli strzeżonymi przez ratowników, skorzystać z boiska do siatkówki plażowej. Na terenie obiektu znajduje się również punkt gastronomiczny.

Błękitna Laguna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w weekendy od 9:00 do 18:00. 

Kąpielisko podzielone jest na dwie strefy oznaczone bojami: dla nieumiejących pływać i pływających. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Woda w zbiorniku została przebadana i pozytywnie zaopiniowana przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

Modernizacja otoczenia zbiornika wodnego finansowana jest z grantu uzyskanego w konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców na projekt "Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" Siechnice otrzymały 100 tyś zł na inwestycje na terenie kąpieliska. W dalszych planach jest budowa m.in. przystani kajakowej, strefy rekreacji dla dzieci (plac zabaw, boisko, stół do ping-ponga), strefy fit, miejsca do rozpalenia ogniska i grilla, stołu do tenisa stołowego, piłkarzyków. Zostały również podjęte działania, które mogą w niedalekiej przyszłości pozwolić na otwarcie parku linowego w pobliżu zbiornika.

Zarządcą obiektu jest Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o. mająca siedzibę w Urzędzie Miejskim w Siechnicach, ul.Jana Pawła II 12.

  • Aktualności