Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
sport
inne

Kąpielisko Błękitna Laguna w Siechnicach

Kąpielisko Błękitna Laguna w Siechnicach

ul. Sportowa
55-011 Siechnice


Sezon 2022 na Błękitnej Lagunie w Siechnicach

W sezonie 2022(1.06- 31.08) kąpielisko otwarte jest codziennie w godzinach 10:00 - 19:00. Wstęp jest bezpłatny, jednak za korzystanie z parkingu przy obiekcie obowiązuje opłata:

  • Do 60 minut – 5 zł
  • 60 - 120 minut – 10 zł
  • Powyżej 120 minut – 35 zł (oplata całodniowa)
  • Dla osób osób posiadających kartę parkingową (dostępna tylko dla mieszkańców gminy) - za darmo.

Na obiekcie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki i rowery wodne), strefa gastronomiczna oraz boisko do siatkówki plażowej.
 

O Błękitnej Lagunie w Siechnicach

Od 2017 roku w Siechnicach działa otwarte kąpielisko Błękitna Laguna. W ciepłe dni możemy cieszyć się plażą, wyznaczonymi miejscami do kąpieli strzeżonymi przez ratowników, skorzystać z boiska do siatkówki plażowej. Na terenie obiektu w sezonie znajduje się również punkt gastronomiczny.

Kąpielisko podzielone jest na dwie strefy oznaczone bojami: dla nieumiejących pływać i pływających. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy. Woda w zbiorniku została przebadana i pozytywnie zaopiniowana przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

Modernizacja otoczenia zbiornika wodnego sfinansowana została w części z grantu uzyskanego w konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców na projekt "Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" Siechnice otrzymały 100 tys zł na inwestycje na terenie kąpieliska. Kwota ta została przeznaczona na wybudowanie piaszczystej plaży, boiska do piłki siatkowej, pomostu, zabezpieczenie miejsca pod względem ratowniczym oraz socjalnym, montaż koszy na śmieci, ławek i stojaków na rowery.

W dalszych planach jest budowa m.in. przystani kajakowej, strefy rekreacji dla dzieci (plac zabaw, boisko, stół do ping-ponga), strefy fit, miejsca do rozpalenia ogniska i grilla, stołu do tenisa stołowego, piłkarzyków. Zostały również podjęte działania, które mogą w niedalekiej przyszłości pozwolić na otwarcie parku linowego w pobliżu zbiornika.

Zarządcą obiektu jest Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o.

  • Aktualności