Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.07.2019

Chcieć to móc! Niewidomy tworzy strony internetowe dla firm

Włączamy się w promocję niezwykłego projektu informatycznego ENET. Jego założyciel, Mateusz Pawłowski jest osobą niewidomą. Wbrew swoim ograniczeniom, z pasji i całkowicie nieodpłatnie wykonuje strony internetowe dla firm. Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą.

Siechnice: Chcieć to móc! Niewidomy tworzy strony internetowe dla firm

Mateusz Pawłowski jest absolwentem Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. Interesuje się muzyką, nowinkami technologicznymi i działalnością charytatywną.

Aktualnie prowadzi projekt ENET, którego celem jest tworzenie stron internetowych dla osób, które prowadzą działalność, fundację lub instytucję, a nie posiadają witryny www. Ponadto działa charytatywnie na wielu innych płaszczyznach.

Strony wykonywane są całkowicie bezpłatnie, ponieważ jak mówi Pan Mateusz: Cały czas się czegoś nowego uczę, robię to z pasji i jestem osobą niewidomą, więc nie wszystkie oczekiwania zwłaszcza graficzne jestem w stanie wykonać.

Po zakończeniu projektowania strony można zgłosić uwagi a każdy element szablonu strony można modyfikować według własnych potrzeb. Z projektem współpracuje katowicka firma Lingua-IT, która bezpłatnie udostępnia swój serwer, dzięki czemu utrzymanie strony nic nie kosztuje.

Twórca projektu chce pomagać zaistnieć w sieci instytucjom, które dotąd z różnych powodów nie miały stron www - stąd warunkiem jest brak serwisu www internetowej działalności, dla której ma powstać strona.

Więcej informacji o projekcie i wybrane realizacje Mateusza Pawłowskiego dostępne są na jego stronie internetowej: www.enet.ovh.