Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Historia Serwisu Mieszkańców Siechnic

Strona w internecie zadebiutowała 2003 roku. W swojej całej historii ewoluowała wielokrotnie, a pierwotna jej wersja w niczym nie przypomina tej aktualnej. Dlatego też nie zapominając jak było kiedyś prezentujemy poniżej historię jej zmian w pigułce.

Siechnice: Historia Serwisu Mieszkańców Siechnic

Wersja 1 – styczeń 2003


Efekt kilku miesięcy pracy ukazał się po świętach Bożego Narodzenia (styczeń 2003 roku) pod adresem http://siechnice.republika.pl. Strona tworzona była w programie MS Word i jak na tamte czasy nie była taka zła...

Wersja 2 – wrzesień 2003

Kilka miesięcy później, we wrześniu, nastąpiła zmiana szaty graficznej oraz pojawiły się nowe aktualności w dziale "Informacje". Portal wykonany był w programie "Mozilla Composser", a w internecie widniał pod adresem http://siechnice.prv.pl.

Wersja 3 – grudzień 2003

Przed kolejnymi świętami (grudzień 2003) nastąpiła kolejna zmiana wyglądu, a w Galerii zdjęć pojawiło się wiele nowych fotografii. Strona, ze względu na małe możliwości i brak miejsca na darmowym serwerze została przeniesiona 5 listopada 2004 roku na płatny serwer firmy Netlook.pl, co spowodowało koniec problemów z limitami ilości odwiedzin i brakiem miejsca. Od tamtego zabiegu dostępni byliśmy pod dwoma adresami – nowym: http://siech.aplus.pl, ale także starym: www.siechnice.prv.pl.

Wersja 4 – marzec 2005

Nowa, całkowicie odmieniona grafika, nowe działy: "Kalendarium", "Subskrypcja", "O stronie", kolejne fotografie dodane do galerii zdjęć, dane firm i instytucji w "Informacjach" to efekt zmian w marcu 2005 roku. Tym razem strona została napisana w edytorze "Pajączek NxG 5", w języku HTML.

Wersja 5 – od września 2005

Ostatnia przed teraźniejszą zmianą wersja strony zadebiutowała pod adresem http://siechnice.com.pl we wrześniu 2005 roku niosąc ze sobą kolejną zmianę szaty graficznej, uaktualnienie tekstów, księgę gości, ankiety, możliwość: wyszukiwania fotografii w galerii zdjęć wg. ulicy lub kategorii, rejestracji na stronie, dodawania własnych zdjęć, odnośników, aktualności oraz komentarzy (do ankiet i aktualności).

Wersja 6 – marzec 2017 (teraźniejsza)
NOWA. I tylko tyle o niej powiemy. Sprawdźcie sami.
Odwiedzajcie, odkrywajcie i poznajcie jej zakamarki.
Bądźcie razem z nami jej autorami – przesyłajcie ciekawe aktualności, archiwalne fotografie, adresy siechnickich firm, instytucji i miejsc czy pomysły na jej rozwój.

Na wszelkie sugestie czekamy pod adresem: [email protected]

  • Aktualności