Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 01-08-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.03.2020

Ograniczenia w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa - Siechnice [aktualizacja 17.05]

W ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa wprowadzone zostały ograniczenia w funkcjonowaniu instytucji publicznych, jednostek oświatowych, kultury i innych obiektów na terenie naszej gminy. Zobacz zestawienie informacji o ograniczeniach.

Siechnice: Ograniczenia w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa - Siechnice [aktualizacja 17.05]

Ze względu na zniesienie wielu ograniczeń zachęcamy do śledzenia bieżących artykułów i informacji. Poniższe informacje zaktualizowane zostały na dzień 17 maja 2020 roku.

Aktualizacja (17.05.2020): Urząd Miejski w Siechnicach poinformował o otwarciu przedszkoli gminnych oraz żłobka samorządowego. Więcej informacji w artykule Gmina Siechnice otwiera żłobek i przedszkola. Otwarty został również Orlik w Siechnicach w weekendy dla wszystkich mieszkańców - warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja oraz przestrzeganie liczby osób na boisku. Więcej w osobnym artykule.

Aktualizacja (12.05.2020): Z dniem 11.05.2020 Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie (placówki w Siechnicach i Św. Katarzynie) przywrócił pracę Poradni Ortopedycznej, Neurologicznej, Stomatologicznej, Okulistycznej oraz Działu Rehabilitacji. Więcej w osobnym artykule.

Aktualizacja (6.05.2020): Przedszkola Publiczne i Samorządowy Żłobek prowadzone przez Gminę Siechnice nie będą otwierane z dniem 6 maja 2020 r. Urząd ma informować na bieżąco o możliwości otwarcia placówek - obecnie trwa przygotowywanie do wdrożenia wytycznych Ministra Zdrowia.

Aktualizacja (18.04.2020): Od poniedziałku, 20 kwietnia w kościele w Siechnicach podczas nabożeństw może przebywać do 50 osób (proporcjonalnie do powierzchni). Należy jednak zachowywać odległość między wiernymi co najmniej 7 m. Otwarty zostanie również cmentarz parafialny, na którym może przebywać 1 osoba na każde 15 m2.

Aktualizacja (16.04.2020): Poczta Polska w Siechnicach zmieniła godziny otwarcia (w dni robocze 9:00 - 16:00, w soboty w godz. 8:00 - 11:00).

Aktualizacja (05.04.2020): Parafia w Siechnicach poinformowała o zamknięciu cmentarza parafialnego do odwołania. Wejście na jego teren dostępne będzie jedynie dla najbliższej rodziny w liczbie 5 osób z racji pogrzebu.

Aktualizacja (30.03.2020): Centrum Kultury w Siechnicach działa także on-line. Zobacz propozycje w artykule Centrum Kultury w czasie #zostańwdomu działa on-line.

Aktualizacja (29.03.2020): W artykule Świadczenie chorobowe dla osób objętych obowiązkową kwarantanną po przekroczeniu granicy zamieściliśmy informację Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach.

Aktualizacja (26.03.2020): Dodaliśmy informację o kanale YouTube parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach, gdzie prowadzone są transmisje nabożeństw na żywo. Wierni powinni pozostać w domach - według nowych ograniczeń w nabożeństwach może uczestniczyć do 5 osób. Więcej informacji dot. kościoła, odwołanych terminów sakramentów i spotkań w osobnym artykule.

Aktualizacja (23.03.2020): Na targowisku miejskim czynne są stoiska sprzedające żywność i środki czystości. Przypominamy, targowisko czynne jest we wtorki, czwartki i soboty.

Aktualizacja (22.03.2020): Zaktualizowano godziny pracy poczty w Siechnicach.

Aktualizacja (21.03.2020): Dodaliśmy informację o zmianie godzin otwarcia Biedronek w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Radwanicach - więcej w osobnym artykule.

Aktualizacja (20.03.2020): Dodano link do aktualnych komunikatów Zakładu Opieki Zdrowotnej: https://www.zozsk.pl/category/aktualnosci.

Aktualizacja (19.03.2020): Dodano informację o zamknięciu gminnych placów zabaw, siłowni zewnętrznych, wieży widokowej w Kotowicach, trenów wokół Punktów Informacji Turystycznej oraz o wstrzymaniu szczepień ochronnych, patronaży i bilansów.

Aktualizacja (18.03.2020): Dodano informację o zasadach wprowadzonych w komunikacji autobusowej. Więcej w osobnym artykule.

Aktualizacja (16.03.2020): Dodano zmienione godziny pracy poczty w Siechnicach.

Aktualizacja (14.03.2020): Dodano aktualne informacje dot. funkcjonowania Zespołu Opieki Zdrowotnej. Przypominamy również, że informacje i komunikaty Urzędu Miejskiego w Siechnicach publikowane są na oficjalnej stronie internetowej Urzędu - siechnice.gmina.pl.

-----

Materiały informacyjne Ministerstwa Zdrowia na temat koronawirusa, sposobów ograniczania ryzyka, środków ostrożności oraz postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

Informacje i komunikaty Urzędu Miejskiego w Siechnicach publikowane są na oficjalnej stronie internetowej Urzędu - siechnice.gmina.pl.


Urząd Miejski w Siechnicach - pozostanie zamknięty do odwołania dla bezpośredniej obsługi interesantów, którzy będą obsługiwani za pośrednictwem: Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP), drogą mailową: [email protected] oraz telefonicznie (71) 786 09 01.
W dniu 19 marca przed głównym wejściem do Ratusza wystawiono urnę na pisma, które Mieszkańcy chcą przekazać do Urzędu. Każdy przekazywany w ten sposób dokument powinien zawierać numer telefonu lub adres e-mail nadawcy.

Szkoły, przedszkola i żłobki - na podstawie zarządzenia Rządu do 25 marca odwołania pozostaną całkowicie zamknięte. Zakazano też wstępu na teren szkół, przedszkoli i żłobka prowadzonych przez gminę.

Centrum Kultury - do 25 marca odwołania nie odbędą się zaplanowane zajęcia, warsztaty i inne wydarzenia kulturalne we wszystkich placówkach. Nieczynne są świetlice, kluby i biblioteki.

Obiekty sportowe i targowisko miejskie zarządzane przez SISK - pozostaną zamknięte do odwołania. Na targowisku czynne są wybrane stoiska sprzedające artykuły spożywcze oraz środki czystości.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - pozostanie zamknięty do odwołania od poniedziałku, 16 marca dla bezpośredniej obsługi. Obsługa będzie się odbywać za pośrednictwem: ePUAP, platformy Empatia i ZUS, stron banków, poczty tradycyjnej i mailowej: [email protected] oraz telefonicznie (71) 311 39 68 (wew. 107).

Poczta Polska - wydzielone zostały specjalne strefy bezpieczeństwa w placówkach. Podczas obsługi należy pozostawać za znajdującą się na podłodze taśmą, a w kolejce do “okienka” należy zachować odległość około 1,5 metra.
Do odwołania Poczta działa w zmienionych godzinach:

  • w dni robocze 9:00 - 16:00
  • w soboty w godz. 8:00 - 11:00.

Kościół - odwołane zostają wszystkie spotkania duszpasterskie dzieci, młodzieży i rodziców dzieci komunijnych. Obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele. Nabożeństwa z kościoła w Siechnicach transmitowane są na żywo na kanale YouTube. Wierni powinni pozostać w domach - w nabożeństwach może uczestniczyć do 5 osób. Odwołane zostały terminy sakramentów - więcej w osobnym artykule.

Komunikacja - w Siechnicach nie zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów (stan na 18.03). Zaleca się korzystanie z biletomatów, autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach (nie obowiązuje oznaczenie "na żądanie", nie trzeba używać przycisku "stop"). Wyznaczone zostały strefy wyłącznie dla kierowców. Więcej informacji w osobnym artykule. Wrocławskie linie w większości kursują według sobotnich rozkładów.

Gminne place zabaw, siłownie zewnętrzne, wieża widokowa w Kotowicach, treny wokół Punktów Informacji Turystycznej w Trestnie i Mokrym Dworze - decyzją Urzędu Miejskiego pozostają zamknięte do odwołania.

Starostwo Powiatowe, jak inne urzędy, apeluje o ograniczenie załatwiania spraw urzędowych osobiście, a wszelkie możliwe tematy realizować przez ePUAP, e-mailowo lub telefonicznie.

Zakład Gospodarki Komunalnej - pozostanie zamknięty do odwołania dla bezpośredniej obsługi interesantów. Będą oni obsługiwani mailowo: [email protected] oraz telefonicznie (71) 311 39 33.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie apeluje do pacjentów - jeżeli zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak gorączka, duszność, i problemy z oddychaniem nie idź do ośrodka zdrowia. W takim wypadku należy skontaktować się telefonicznie z:

  • przychodnią w Św. Katarzynie, tel. (71) 311 62 99,
  • przychodnią w Siechnicach, tel. (71) 311 55 17

lub bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno - epidemiologiczną:

  • w dni robocze, w godz. 7:30 - 15:00 numery tel. 71 361 46 91 (-92), 693 900 908, 781 400 199,
  • całodobowo - 603 720 579.

Zamówienia na recepty przyjmowane są drogą telefoniczną lub elektroniczną ([email protected], [email protected]). W godzinach pracy ośrodki zdrowia udzielają porad telefonicznych - to lekarz decyduje, czy chory ma przyjść do przychodni. Zawiesza się dyżury sobotnio-niedzielne oraz planowane wizyty.

Z dniem 11.05.2020 Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętej Katarzynie (placówki w Siechnicach i Św. Katarzynie) przywrócił pracę Poradni Ortopedycznej, Neurologicznej, Stomatologicznej, Okulistycznej oraz Działu Rehabilitacji. Więcej w osobnym artykule.

Więcej informacji na stronach ZOZ Św. Katarzyna: https://www.zozsk.pl/category/aktualnosci/

Oficjalne informacje i komunikaty na temat pandemii wirusa SARS-Cov-2 dostępne są na stronie rządowej gov.pl/koronawirus.

Wczytuję komentarze...