Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.03.2020

Zmiana godzin otwarcia Biedronek w Siechnicach, Św. Katarzynie i Radwanicach [aktualizacja]

W związku z epidemią koronawirusa Biedronka wprowadza zmiany w godzinach otwarcia sklepów. Od poniedziałku, 23 marca markety w Siechnicach, Św. Katarzynie i Radwanicach będą czynne w zmienionych godzinach. Dodatkowo w ciągu dnia wprowadzona zostanie przerwa techniczna.

Siechnice: Zmiana godzin otwarcia Biedronek w Siechnicach, Św. Katarzynie i Radwanicach [aktualizacja]
fot. mat. prasowe.

Aktualizacja (2.04.2020): Od 2.04 sklepy czynne będą w godzinach 6:00 - 24:00.

Aktualizacja (24.03.2020): Od 24.03 sklepy czynne będą w godzinach 7:00 - 20:00. Przerwa techniczna bez zmian.

---

Biedronki w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Radwanicach od 23 marca będą czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 8:00 - 20:00, z przerwą techniczną w godz. 13:30 - 14:30.

Zmiany w godzinach otwarcia wprowadzane są w placówkach w całym kraju. W niektórych sklepach godziny mogą być ustalane indywidualnie.

Biedronka wprowadza w swoich sklepach również inne działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W placówkach w strefie wejścia mają pojawić się podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów. Przy kasach dostępne będą chusteczki dezynfekujące.

Ponadto sklepy wprowadziły oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy mają również zadbać o to, aby na terenie placówki nie przebywało jednocześnie więcej osób, niż jest to przewidziane dla danego sklepu.

W sklepach pojawiły się również plakaty przypominające podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny. Informacje o zaleceniach wydawane są również w komunikatach głosowych.

Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji

Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka


Co z pracownikami?

Personel sklepu według zapewnień sieci Biedronka ma dostęp do żeli dezynfekujących i środków dezynfekujących. Kasjerom mają być udostępniane jednorazowe maseczki i rękawiczki. Planuje się również montaż osłon z pleksi, jednak realizacja tego punktu będzie przebiegać stopniowo i w zależności od dostępności tego typu rozwiązań.

Dodatkowo pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy. W cyklu tygodniowym jeden zespół pracowników ma wykonywać pracę w sklepie, a drugi pozostanie w domu. Pracownicy w wieku powyżej 60 lat ze względu na podwyższone ryzyko mogą skorzystać ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy. Jak zapewnia Biedronka osoby te otrzymają pensje w normalnym wymiarze.
 

Zobacz też:


Plakat informacyjny PZH:

Na podstawie: własne, mat. prasowe Biedronka.

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...