Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 01-08-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.03.2020

Komunikacja w Siechnicach - korzystaj z biletomatów. Zmiany w związku z koronawirusem

W czasie zagrożenia epidemicznego zalecane jest ograniczenie przemieszczania się, w szczególności środkami komunikacji zbiorowej. Dolnośląskie Linie Autobusowe, operator Siechnickiej Komunikacji Publicznej wprowadza zasady, dzięki którym zarówno pasażerowie jak i kierowcy mogą czuć się bezpieczniej. Oprócz codziennej dezynfekcji pojazdów wprowadzono m.in. strefę ochronną kierowcy, zawieszono też oznaczenie "przystanek na żądanie".

Siechnice: Komunikacja w Siechnicach - korzystaj z biletomatów. Zmiany w związku z koronawirusem
fot. Biletomat w autobusie Siechnickiej Komunikacji Publicznej

Ograniczenia i zmiany wprowadzone zostały do odwołania. Pasażerowie, którzy z różnych przyczyn muszą korzystać z komunikacji miejskiej powinni stosować się do zaleceń przewoźnika.
 

Brak przystanków "na żądanie"

Każdy przystanek jest stały - nie obowiązuje oznakowanie "na żądanie". Pasażerowie nie muszą korzystać z przycisku "stop". Kierowcy powinni otwierać wszystkie drzwi pojazdu.
 

Przestrzeń ochronna kierowcy

W autobusach wydzielona została przestrzeń ochronna dla kierowcy. Zabronione jest zajmowanie przednich siedzeń w pojazdach.
 

Należy korzystać z biletomatów

W pojazdach Siechnickiej Komunikacji Publicznej zamontowane są biletomaty. Ze względów bezpieczeństwa nie należy kupować biletów u kierowcy.
 

Zachowaj odstęp i zasady higieny

W miarę możliwości podróżni powinni zachowywać odstępy zajmując fotele oddalone od siebie. Kichając należy zasłaniać usta ramieniem, a nie dłonią. Pomimo tego, należy zachowywać szczególną ostrożność stosując się do ogólnych zasad higieny.
 

Autobusy są dezynfekowane

Jak zapewnia przewoźnik dezynfekcja autobusów odbywa się codziennie przez wyspecjalizowaną firmę medyczną. Dodatkowo pojazdy cyklicznie poddawane są ozonowaniu.
 

Zmiany w rozkładach - MPK Wrocław

MPK we Wrocławiu wprowadziło zmiany w rozkładach. Od 17.03 większość autobusów (z wyjątkiem linii 150, 319, 602 i 607) kursuje według sobotnich rozkładów jazdy. Wszystkie linie tramwajowe kursują według sobotnich rozkładów jazdy do około godziny 23:00.

Organizator Siechnickiej Komunikacji Publicznej - Gmina Siechnice nie informuje o wprowadzeniu zmian w rozkładach linii 800, 810, 820, 830, 840, 850, 860, 870.

Wczytuję komentarze...