Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 08-12-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.03.2020

Gazociąg do nowej Elektrociepłowni Czechnica - informacje, spotkanie konsultacyjne

Nowa Elektrociepłownia w Siechnicach, która zastąpi obecnie funkcjonującą EC Czechnica będzie zasilana niskoemisyjnym paliwem gazowym. W piątek, 6 marca obędzie się spotkanie informacyjne w sprawie budowy gazociągu przyłączeniowego. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele firm GAZ-SYSTEM oraz Kogeneracja S.A.

Konsultacje z mieszkańcami odbędą się w piątek, 6 marca o godzinie 18:30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Zastosowanie paliwa gazowego do zasilania nowej Elektrociepłowni ma wpłynąć korzystnie na jakość powietrza w regionie. W większości trasa planowanego gazociągu będzie przebiegać przy istniejącej infrastrukturze gazowej na terenie trzech gmin: Oława, Domaniów oraz Siechnice.

Przyłączenie elektrociepłowni Czechnica do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM to kolejny projekt uwzględniający wykorzystanie gazu dostarczanego za pośrednictwem Terminalu LNG oraz gazociągu Baltic Pipe. To dobra wiadomość dla Wrocławia – z naszą pomocą elektrociepłownia będzie mogła skorzystać z bardziej przyjaznego dla środowiska paliwa, jakim jest gaz ziemny”

Artur Zawartko, wiceprezes zarządu GAZ-SYSTEM.

Według harmonogramu projektu uruchomienie bloku gazowo-parowego powinno nastąpić w sierpniu 2023 roku. Do tego czasu produkcja energii elektrycznej i ciepła zapewniona będzie przez obecnie eksploatowane instalacje oraz część szczytową nowej elektrociepłowni w Siechnicach, której uruchomienie planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Na podstawie informacji prasowej GKPGE

Czytaj więcej:

Wczytuję komentarze...