Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
17.05.2020

Gmina Siechnice otwiera żłobek i przedszkola

Urząd Miejski w Siechnicach poinformował o otwarciu przedszkoli gminnych. Zajęcia prowadzone będą w małych grupach z zachowaniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzja o przyjęciu dzieci będzie podejmowana indywidualnie po kontakcie z rodzicami. Otwarty zostanie również żłobek samorządowy.

Siechnice: Gmina Siechnice otwiera żłobek i przedszkola
fot. Samorządowy Żłobek w Siechnicach

Decyzją dyrekcji i władz samorządowych placówki przedszkolne w Świętej Katarzynie, Żernikach Wrocławskich, oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Radwanicach i Św. Katarzynie oraz Żłobek Samorządowy zostaną uruchomione 18 maja 2020 r. Przedszkole Publiczne w Siechnicach najpóźniej do dnia 20 maja 2020 r.

Placówki działać będą uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Oznacza to m.in. opiekę w grupach do 12 osób, ograniczenie przebywania w placówce osób z zewnątrz, udostępnienie płynu do dezynfekcji.

O możliwości skorzystania z opieki decyduje dyrekcja placówki na podstawie kontaktu z rodzicami oraz wypełnionych wcześniej deklaracji i wniosków rodziców. Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia określają kto w pierwszej kolejności może skorzystać z opieki w przedszkolach i żłobkach:

W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Więcej informacji o łagodzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa:

Wczytuję komentarze...