Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.05.2023

Nowa szkoła podstawowa w Siechnicach. Budowa zbliża się ku końcowi [zdjęcia]

Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z zapowiedziami władz miasta nowa szkoła podstawowa przyjmie uczniów w nadchodzącym roku szkolnym. Byłby to finał trwającej od 2017 roku inwestycji. Zobacz jak obecnie wygląda plac budowy.

Siechnice: Nowa szkoła podstawowa w Siechnicach. Budowa zbliża się ku końcowi [zdjęcia]

W 2017 roku rozpoczęto budowę nowej szkoły podstawowej. Według pierwotnych założeń pierwszy dzwonek miał zabrzmieć w murach nowoczesnego budynku we wrześniu 2018 roku. Wmurowanie kamienia węgielnego było jedną z uroczystości towarzyszących obchodom XX lecia nadania praw miejskich Siechnicom (zdjęcia).

Z powodu znacznych opóźnień w realizacji inwestycji Gmina Siechnice w 2018 roku odstąpiła od umowy z wykonawcą. Trudności z wyłonieniem nowego wykonawcy trwały kilka lat. Dodatkowo oprócz dokończenia inwestycji należało jeszcze wykonać ekspertyzy dotyczące stanu budowy i naprawić wady po poprzednim wykonawcy.

Od początku 2019 roku ogłaszane były kolejne przetargi na kontynuację inwestycji. Oferty okazywały się jednak zbyt drogie, a rozpoczęta budowa czekała na ukończenie. Sytuacja poprawiła się po wyłonieniu finalnego wykonawcy, firmy ZURIP S.A. Władze miasta zaczęły również częściej komunikować o postępach na placu budowy. Jest szansa, że tym razem zapowiadane terminy zostaną dotrzymane.


Zmiany obwodów szkół podstawowych

W związku z planowanym oddaniem do użytku nowego budynku SP w Siechnicach radni uchwalili zmianę w zakresie obwodów siechnickich szkół podstawowych. Nowe przypisanie niektórych ulic dotyczy jednak jedynie rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 i kolejne lata. Uczniowie obecnie uczęszczający do SP1 i SP2 w Siechnicach nie muszą martwić się o zmiany.

Nowy obiekt przy ul. Osiedlowej będzie należał do Szkoły Podstawowej nr 2 i to tam będzie główna siedziba tej szkoły. Jednak dotychczasowa lokalizacja (ul. Księżnej Anny z Przemyślidów) dalej ma być dodatkową lokalizacją prowadzenia zajęć.

Szkoła Podstawowa nr 1 pozostanie w obecnej lokalizacj przy ul. Szkolnej, z dodatkową lokalizacją prowadzenia zajęć przy ul. Księżnej Anny z Przemyślidów).

Plan zakłada, że przynajmniej częściowo zajęcia dla starszych klas obydwu szkół prowadzone będą będą w jednym budynku szkolnym - przy ul. Ks. Anny z Przemyślidów.