Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
edukacja
instytucje publiczne

Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Księżnej Anny)

Od roku szkolnego 2023/2024 lokalizacja dodatkowa Szkoły Podstawowej nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Księżnej Anny)

ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6
55-011 Siechnice


Od roku szkolnego 2023/2024 jest to dodatkowa lokalizacja prowadzenia zajęć Szkoły Podstawowej nr 2. Główna lokalizacja Szkoły Podstawowej nr 2 znajduje się przy ul. Osiedlowej 2 (zobacz).

---

Wraz z reformą oświaty od roku szkolnego 2017/2018 Gimnazjum zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 2. Również w tym okresie zmieniona została nazwa ulicy, przy której znajduje się szkoła z ul. Gen. K. Świerczewskiego 40 na ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6

---

Wraz z reformą oświaty, która weszła w życie 1. września 1999 roku, rozpoczęły działalność 3-letnie gimnazja, które to są drugim (po 6-letniej szkole podstawowej) etapem kształcenia. W naszej gminie powstało wtedy Gimnazjum im. Ks. Anny z Przemyślidów w Siechnicach wraz z Oddziałem Zamiejscowym w Świętej Katarzynie. Pierwszym Dyrektorem wyłonionym w drodze konkursu został Cezar Szeligiewicz, który kieruje placówką do dziś. W pierwszym roku istnienia do szkoły uczęszczało 153 uczniów.

Patronką szkoły została księżna Anna – królewna czeska z dynastii Przemyślidów. Po śmierci męża, Henryka Pobożnego, sprawowała prawdopodobnie przez jeden rok władzę regencyjną i sprowadziła na Śląsk szpitalników z Czerwoną Gwiazdą, którzy w 1253 roku założyli Siechnice.

Placówka znajduje się w odrestaurowanym kosztem prawie 6 milionów złotych gmachu Zootechnicznego Zakładu Doświadczalnego (ZZD) w Siechnicach.

Mieszczą się w niej gabinety przedmiotowe, pracownie komputerowe, biblioteka z czytelnią, gabinet konsultacyjny dla rodziców oraz gabinet lekarski. Przy budynku szkoły znajduje się hala sportowa oraz zespół boisk. W 2008 roku gimnazjum otrzymało certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2000.

Od roku szkolnego 2017/2018 na mocy reformy oświaty likwidującej gimnazja placówka przekształcona została w Szkołę Podstawową nr 2 w Siechnicach.

  • Aktualności