Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę szkoły podstawowej

W ramach obchodów XX Dni Siechnic, 16 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej szkoły podstawowej w Siechnicach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i relacji z wydarzenia.

Budowa nowej szkoły podstawowej w Siechnicach to największa kubaturowo inwestycja w historii gminy. Na jej terenie osiedla się wielu mieszkańców, a Siechnice plasują się w czołówce miast o największym przyroście naturalnym w Polsce. Budowa nowej placówki ma na celu rozwiązać narastający problem dwuzmianowości w szkołach.

Burmistrz Siechnic Milan Usak w swoim przemówieniu podczas uroczystości podziękował Mieszkańcom za wspieranie działań Gminy:

To Wy wybieracie raz na cztery lata władze samorządowe, to jest Wasze prawo i to Wy dajecie tą możliwość realizowania takich przedsięwzięć, uczestniczenia w takich chwilach, chwilach które dla nas samorządowców są niezwykle ważne w życiu każdego z nas. To dzięki Waszemu mandatowi (...) możemy decydować o wydatkowaniu naszych wspólnych, bardzo wielkich niekiedy pieniędzy, tak jak w przypadku tych inwestycji. Mamy nadzieję, że wydatkujemy je mądrze, sprawnie i z pożytkiem jak w tym przypadku dla wielu przyszłych pokoleń. Bardzo dziękuję za to.

Inwestycję poświęcił Biskup Jacek Kiciński, który przypomniał jak ważną rolę pełni szkoła w wychowywaniu nowych pokoleń:

Wiemy doskonale, że szkoła podstawowa to wielkie przedsięwzięcie, z jednej strony inwestycyjne, ale z drugiej strony formacyjne. Szkoła to przede wszystkim wychowanie. Wiemy, że to bardzo ważny element życia społecznego. Szkoła uczy trzech rzeczy – słuchania, przekazywania wiedzy, nabywania mądrości. O ile dzisiaj mamy kryzys słuchania, o ile mamy niekiedy problemy z przekazywaniem wiedzy, to również mamy problemy w nabywaniu mądrości. I właśnie szkoła podstawowa stanowi ważny element w życiu każdego człowieka. To tu są początki, tu są korzenie. Dlatego bardzo gratuluję tego przedsięwzięcia i niech to miejsce, które tu powstanie uczy współczesnego człowieka słuchać, zdobywać wiedzę i nabywać mądrości.

Poza budową Szkoły Podstawowej w Siechnicach planowana jest także rozbudowa placówek w Świętej Katarzynie i Żernikach Wrocławskich. Łącznie inwestycje w zakresie bazy oświatowej kosztować będą ponad 30 milionów złotych i mają zakończyć się do pierwszej połowy 2019 roku.

Zobacz też: [14.05.2017] Tak będzie wyglądała nowa szkoła w Siechnicach [projekt, zdjęcia, video]