Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.10.2023

Rozbudowa żłobka samorządowego. Powstaną nowe miejsca dla dzieci

Mija niemal 10 lat od otwarcia Żłobka Samorządowego w Siechnicach. Obecnie placówka zapewnia opiekę około 100 dzieciom. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa, dzięki której powstanie kolejne 110 miejsc.

Siechnice: Rozbudowa żłobka samorządowego. Powstaną nowe miejsca dla dzieci

Podpisana w ubiegłym miesiącu umowa dotycząca rozbudowy żłobka samorządowego z firmą SAWREM zakłada m.in. opracowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i realizację inwestycji. Powstaną cztery oddziały żłobkowe z zapleczem socjalnym, rozdzielnią kuchenną i placem zabaw.

Prace według umowy powinny zakończyć się najpóźniej za 21 miesięcy czyli za niecałe 2 lata.

Koszt inwestycji to ponad 10 mln zł. Jak podaje Urząd Gminy, znaczną część tej kwoty - prawie 8,5 mln zł pokryją dofinansowania.

4 mln złotych pochodzą z uzyskanego w 2022 roku dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Kolejne 4.5 mln złotych to środki z Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Maluch Plus", mającego na celu rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

W długofalowych planach przewidziane jest powiększenie placówki o kolejne 100 miejsc. Jak podaje Gmina Siechnice tutaj również udało się uzyskać dofinansowanie - II etap rozbudowy uzyska wsparcie w wysokości 7 mln zł.