Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.05.2023

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu. Zobacz, gdzie można się wybrać za darmo 20 maja

Wrocław i okolice przygotowują się na kolejną edycję Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 20 maja 2023. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga rzesze zwiedzających. Tegoroczna Noc Muzeów będzie szczególnie wyjątkowa, ponieważ będzie można odwiedzić ponad 100 różnych instytucji kulturalnych.

Siechnice: Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu. Zobacz, gdzie można się wybrać za darmo 20 maja
fot. fragment Panoramy Racławickiej

Wśród atrakcji, które będą dostępne za darmo, znajdują się znane i popularne muzea, takie jak Pałac Królewski, Muzeum Narodowe i Muzeum Pana Tadeusza. Ponadto, będzie można skorzystać z oferty centrów kultury, galerii, kin i nawet zwiedzić Muzeum Medycyny Sądowej, które po raz pierwszy otworzy swoje drzwi dla zwiedzających.

Program Nocy Muzeów we Wrocławiu 2023 jest bardzo bogaty i różnorodny. Zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w czytaniu sensorycznym książki Sapkowskiego w krypcie kościoła św. Wojciecha oraz posłuchać koncertu symfonicznego w Narodowym Forum Muzyki. Będzie też możliwość zwiedzenia Muzeum Medycyny Sądowej, Panoramy Racławickiej, a także odwiedzenia wystaw 20. Biennale Sztuki Mediów WRO i 8. Festiwalu Malarstwa ASP.

Organizacją Nocy Muzeów 2023 zajmuje się miasto Wrocław, a za koordynację wydarzenia odpowiada Wydział Kultury Urzędu Miejskiego. Jest to świetna okazja dla mieszkańców i turystów, aby odkryć różnorodność kulturalną miasta i cieszyć się sztuką i historią. Wstęp do wszystkich instytucji kulturalnych będzie bezpłatny, jednak niektóre z nich wymagają wcześniejszej rejestracji.

Aby ułatwić poruszanie się po mieście, w czasie Nocy Muzeów będzie dostępna bezpłatna komunikacja. Zwiedzający będą mogli korzystać z zabytkowych tramwajów i autobusów, które będą kursować od około godziny 15:20 do 23:00.

Noc Muzeów we Wrocławiu to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala odkryć bogactwo kulturalne miasta. To doskonała okazja, aby spędzić wieczór na zwiedzaniu muzeów, galerii i innych miejsc promujących sztukę i historię regionu.