Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Wkrótce Ferie! Zobacz ofertę warsztatów zimowych w CK Siechnice

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. To doskonały moment dla uczniów, by nieco odpocząć, ale również rozwijać swoje hobby. Wyjątkowe zimowe warsztaty organizowanie przez Centrum Kultury w Siechnicach są idealną okazją do spędzenia czasu w ciekawy sposób i odkrycia nowych pasji.

Siechnice: Wkrótce Ferie! Zobacz ofertę warsztatów zimowych w CK Siechnice

Pracowania Doroty Morawiec-Winiarskiej - propozycja na ferie zimowe

W pierwszym dniu warsztatów Pracowni Doroty Morawiec-Winiarskiej na uczestników czekają takie kreatywne aktywności, jak wykonywanie wyjątkowego uchwytu na spinki w kształcie uroczego kota, jak również wykonanie projektu matrycy, który pozwoli na stworzenie jedynych w swoim rodzaju odbitek. Kolejne dni upłyną dzieciom w nie mniej przyjemny sposób. Możliwość stworzenia gipsowych modeli potworów, wykonywania pączków z papieru z okazji Tłustego Czwartku, czy naprawiania dzieła sztuki to tylko niektóre z przewidzianych na te dni aktywności.

Warsztaty artystyczne Katarzyna Witke

Te warsztaty artystyczne z pewnością przypadną do gustu dzieciom z ogromną wyobraźnią, które chciałyby wyrazić się twórczo. Ich uczestnicy będą mogli m.in. poznać wyjątkową technikę plastyczną o nazwie embossing i stworzyć jedyne w swoim rodzaju trójwymiarowe reliefy, a także wykonać i ozdobić swoje własne pudełka na skarby, walentynkowe upominki, dekoracje o wdzięcznej nazwie wisiołki oraz unikalne, gliniane lampiony.

Ferie z językiem angielskim

Nauka języka w trakcie realizacji kreatywnych projektów o zróżnicowanej formie i tematyce - to założenie kolejnych warsztatów w ofercie CK na ferie. Program podzielony jest na dni tematyczne, m.in. podwodny świat, podróże czy jedzeniowy zawrót głowy.

Klockowy zawrót głowy

Klockowy zawrót głowy w Laboratorium Juniora to jedyna taka okazja, która dostarczy każdemu dziecku masę rozrywki wraz z dawką ciekawych informacji. Budowanie z wykorzystaniem uwielbianych przez juniorów klocków LEGO rozmaitych konstrukcji, to doskonały sposób na przemycenie wiedzy z elementów S.T.E.M. Warsztaty matematyczne w świecie Minecrafta to jedyne takie połączenie przyjemności z przyswajaniem przydatnej wiedzy.

Z kolei miłośnikom świata dinozaurów z pewnością przypadną do gustu zajęcia o nazwie "Klockowy zawrót głowy, czyli pradawne gady w Parku Jurajskim.". Wśród warsztatów można znaleźć również propozycje, które bez wątpienia spodobają się miłośnikom Pokemonów i magicznego Uniwersum Harry’ego Pottera.

Warsztaty makramy Joanna Soluch-Ceglarek

Podczas tych warsztatów ich uczestnicy będą mieli doskonałą okazję do stworzenia magicznego łapacza snów, który stanowi wyjątkową dekorację, a jednocześnie wyłapie wszystkie złe sny dziecka. Oprócz tego z wykorzystaniem piórek młode osoby biorące udział w warsztatach będą mogły stworzyć inną, jedyną w swoim rodzaju ozdobę ścienną, czyli makramę. Oba warsztaty pozwolą na wykonanie przepięknych przedmiotów, które pozwolą na piękne przyozdobienie pokoju dziecka.
 

Warsztaty są odpłatne, obowiązują zapisy. Szczegóły dostępne na miejscu w placówkach, pod telefonem 881 921 619 lub na stronie internetowej. Centrum Kultury przygotowało też oferty dla innych miejscowości w Gminie Siechnice - w Kotowicach i Świętej Katarzynie.

Ferie w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim w 2023 roku przypadają na 13 - 26 lutego.