Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.12.2022

Rozbudowana szkoła w Radwanicach niczym prezent na Mikołajki

W dniu 6 grudnia 2022 roku nastąpi uroczyste przekazanie do użytkowania nowego skrzydła szkoły podstawowej w Radwanicach. Polegająca na rozbudowie inwestycja, kosztowała ponad 18 mln zł brutto. Została ona sfinansowana z budżetu gminy Siechnice, na której obszarze od wielu lat odnotowuje się jedne z największych w naszym kraju przyrosty ludności (od 15 212 mieszkańców w 2011 roku do 24 142 obecnie).

Siechnice: Rozbudowana szkoła w Radwanicach niczym prezent na Mikołajki

Pomyślne sfinalizowanie prac, wielu osobom może się jutro (6 grudnia) skojarzyć z niekonwencjonalnym, wartościowym „prezentem mikołajkowym”. Z pewnością najbardziej ucieszy uczniów tej szkoły, a także ich rodziców i nauczycieli. Inwestycja realizowana była w formule zaprojektuj i wybuduj przy wykorzystaniu technologii modułowej. Od początku zwracało uwagę dobre tempo, które udało się utrzymać głównemu wykonawcy firmie Climatic Spółka z o.o. z Reguł. W lutym ubiegłego roku Milan Ušák Burmistrz Siechnic, podpisał z nią umowę na wykonanie, dwa miesiące później został zatwierdzony projekt zagospodarowania działki, architektoniczno-budowlany i uzyskano pozwolenie na budowę.

Kilkanaście nowych sal, jadalnia, kuchnia, szatnia, świetlica

W trzykondygnacyjnym dobudowanym budynku szkoły w Radwanicach, znajduje się 16 sal dydaktycznych. Jest tam również jadalnia, kuchnia, szatnia, świetlica dla dzieci starszych, zaplecze sanitarne z przestrzeniami rekreacyjnymi. Ponad 400 dzieci będzie mogło się uczyć w bardzo dobrych warunkach. Nowe skrzydło radwanickiej placówki oświatowej, zostało oczywiście wyposażone w sprzęt, m.in ławki, wyposażenie kuchni i szatni. W szkolnych klasach pojawią się komputery. Dodatkowy koszt związany z tymi zakupami, wyniósł ponad 1 mln 340 tys. zł brutto.

Wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Należy wspomnieć, że w ramach programu priorytetowego „Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych”- Wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego określonego Uchwała nr 102 Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. Gmina Siechnice, otrzymała pomoc finansową na budowę tej szkoły w wysokości 3,5 mln zł. Inwestycja w Radwanicach jest kolejnym tego typu gminnym projektem w ciągu ostatnich lat. Wcześniej rozbudowano szkołę w Świętej Katarzynie oraz przekazano do użytku nowe skrzydło szkoły podstawowej w Żernikach Wrocławskich.

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Siechnicach