Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.10.2020

GOPS: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, infolinia dla seniorów

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach informuje, iż została uruchomiona infolinia dla seniorów. Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia, mieszkających samotnie, pozbawionych wsparcia rodziny, sąsiadów lub innych osób, które ze względu na stan zdrowia i zagrożenie epidemiologiczne nie mogą opuszczać domu.

Siechnice: GOPS: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, infolinia dla seniorów

Dedykowana infolinia dla seniorów: 22 505 11 11

Dzwoniąc na infolinię osoby starsze mogą poprosić o zrobienie i dostarczenie zakupów w zakresie niezbędnych artykułów spożywczych, higienicznych oraz lekarstw. Koszty zakupów ponosi Senior.

Osoba przyjmująca na infolinii zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora potrzebującego wsparcia do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka skontaktuje się z seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów będą mogły zgłosić się przez Internet, wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy.

informacja: GOPS Siechnice, grafiki: gov.pl