Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.10.2020

Wsparcie dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej - infolinia

Kobiety znajdujące się w stresującej sytuacji życiowej od 24 września mogą zgłosić się po pomoc na nowo otwartą infolinię wsparcia, prowadzoną przez Fundację Edukacji Społecznej. Doświadczeni psychologowie i terapeuci będą pełnić dyżury w poniedziałki, w godz. 17:00 - 21:00 oraz w czwartki w godz. 10:00 - 14:00. Pod numerem telefonu 800 909 444 pomoc znajdzie każda pełnoletnia kobieta, znajdująca się w sytuacji obniżonego nastroju, silnego stresu, depresji, ale również uzależnienia czy zmagająca się z przemocą psychiczną lub fizyczną.

Nierzadko przez znajdowanie się w problematycznej sytuacji ciężko samodzielnie odnaleźć możliwość wyjścia z niej. W tym właśnie pomóc może ekspert - psycholog, który spojrzy na naszą sytuację z zewnątrz i wspomoże w znalezieniu rozwiązania. Aktualna sytuacja związana z pandemią wirusa COVID-19 w szczególności wzmaga poczucie stresu i niepokoju. Problemem jest obawa przed zakażeniem i utratą członków rodziny. Według ekspertów ONZ to właśnie kobiety są bardziej narażone na negatywne skutki pandemii. Wymuszona izolacja społeczna wzmaga również kłopoty związane z dostępem do usług ochrony zdrowia, w tym również psychicznego.

Naprzeciw tej potrzebie wyszła organizacja Gedeon Richter wraz z Fundacją Edukacji Społecznej:

Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, ponadto są doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – mówi Aneta Grzegorzewska, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska.

Specjaliści, do których możemy się zwrócić w ramach infolinii, kierują się zasadą pełnej poufności i anonimowości dzwoniącego. Ich celem jest pomoc każdej osobie, wraz z zadbanie o poszanowanie jej, bez oceniania i wartościowania postawy i decyzji. Ponadto eksperci kierować będą kobiety znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej do lokalnie działających specjalistów i instytucji wspierających w celu pełniejszej pomocy.

Zobacz też: