Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.11.2020

Pomoc dla osób starszych w dobie COVID-19. Wsparcie dla seniorów w Siechnicach

Jak informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z rządowymi zaleceniami w Gminie Siechnice zaczął działać Program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Osoby mające powyżej 70 lat mogą uzyskać wsparcie w codziennych sprawach - zrobieniu zakupów, odbiorze leków czy wyprowadzeniu psa. Jak skorzystać ze wsparcia? Seniorze - nie wahaj się prosić o pomoc.

Siechnice: Pomoc dla osób starszych w dobie COVID-19. Wsparcie dla seniorów w Siechnicach

W czasie epidemii koronawirusa musimy szczególnie dbać o seniorów. Zgodnie z ogłoszeniem rządu, również w Gminie Siechnice działa już program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Do dyspozycji osób starszych oddana została ogólnopolska infolinia: 22 505 11 11. Seniorze - tam zgłaszasz, że decydujesz się na pozostanie w domu dla własnego bezpieczeństwa i nie masz rodziny, która może Cię wesprzeć. Wtedy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach otrzymuje informację o Twoich potrzebach, skontaktuje się z Tobą i ustali, w czym może Ci pomóc. Może potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów albo nie możesz pójść do apteki - nie wahaj się poprosić o pomoc.

Pomoc również uzyskasz kontaktując się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach pod numerem telefonu 71 311 39 68.

Choć co do zasady z programu mogą skorzystać osoby po 70 roku życia, w szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie młodszej. Szczególne sytuacje to na przykład brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia czy sytuacji rodzinnej.

Więcej informacji na temat akcji:

Informacja na podstawie komunikatu GOPS Siechnice oraz wspierajseniora.pl