Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.05.2021

Budowa Lidla w Siechnicach na ukończeniu. Kiedy otwarcie sklepu?

Widać postępy na budowie Lidla przy ul. Opolskiej w Siechnicach. Sklep będzie miał powierzchnię ponad 1 200 m2. Dla zmotoryzowanych przewidziano 60 miejsc parkingowych, w tym 4 dla rodzin i 2 dla osób niepełnosprawnych.

Siechnice: Budowa Lidla w Siechnicach na ukończeniu. Kiedy otwarcie sklepu?

Aktualizacja (20.07). Otwarcie marketu Lidl w Siechnicach zaplanowano na czwartek, 5 sierpnia 2021.

Aktualizacja (1.07). Według informacji uzyskanej w biurze prasowym Lidla market w Siechnicach zostanie otwarty w pierwszej połowie sierpnia.

---

Jak poinformowało nas biuro prasowe Lidla otwarcie obiektu w Siechnicach planowane jest na lipiec 2021 roku. Postępy w realizacji inwestycji przy ul. Opolskiej widać nie tylko na placu budowy. Już na początku kwietnia firma szukała pracowników sklepu - o czym pisaliśmy również w naszym serwisie.

Na otwarcie Lidla w Siechnicach można spodziewać się okazjonalnych promocji - tutaj jednak na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, nowy Lidl zlokalizowany będzie przy ul. Opolskiej, przy stacji benzynowej Citronex, naprzeciwko Biedronki. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się wyburzone już centrum ogrodnicze i dyskont kafelkowy.

Budowa Lidla w Siechnicach ma swoją historię. Już na początku 2017 roku w mediach lokalnych głośno było o inicjatywie "Siechnice chcą Lidla". Mieszkańcy zebrali ponad dwa tysiące podpisów pod petycją. Akcję wsparł także Urząd Miejski, a Burmistrz Siechnic wystosował pismo do zarządu spółki Lidl. W kolejnych latach padały różne terminy możliwej realizacji inwestycji. Dopiero pod koniec 2020 roku budowa Lidla w Siechnicach stała się faktem.

Zobacz więcej:

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii inne