Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.05.2021

Zabezpiecz rower przed kradzieżą. Znakowanie rowerów w komisariacie w Siechnicach

Pogoda sprzyja miłośnikom rowerowego szaleństwa i aktywnego wypoczynku na wolnym powietrzu. Warto poznać kilka metod skutecznego zabezpieczenia jednośladów, aby nie narazić się na utratę roweru. Policyjny program "Twój rower – Twoja własność" to tylko jeden z nich. Zobacz jak i kiedy możesz oznakować rower w komisariacie w Siechnicach.

Siechnice: Zabezpiecz rower przed kradzieżą. Znakowanie rowerów w komisariacie w Siechnicach
fot. mat. prasowe Policja Wrocławska

Coraz więcej z nas decyduje się dojeżdżać do pracy na rowerze. Jest to nie tylko zdrowe, ale też bardzo przyjemne. Co zrobić, aby korzystanie z roweru nie kosztowało nas nerwów związanych z jego utratą? Przede wszystkim nie pozostawiajmy rowerów bez nadzoru. Jeśli jesteśmy na rowerowej wycieczce i potrzebujemy wejść do sklepu, niech jedna osoba pozostanie przy rowerach, a druga zrobi zakupy. Gdybyśmy musieli zostawić nasz jednoślad w miejscu publicznym na dłużej, skorzystajmy z atestowanego zapięcia rowerowego. Zabezpieczenia kosztujące kilkanaście złotych, nie są zbyt dużym wyzwaniem dla długich nożyc przeznaczonych do cięcia metalu i pękają po kilku sekundach. Powinniśmy posługiwać się sprzętem atestowanym, najlepiej wykonanym z wysokiej klasy metalu. Sprzedawca w dobrym sklepie rowerowym na pewno doradzi nam odpowiednie zabezpieczenie.

Policja odradza również przechowywanie rowerów na klatkach schodowych, szczególnie w przypadku, gdy domofon jest niesprawny i osoby postronne mają nieograniczony dostęp do budynku. Zdarza się, że mieszkańcy, szczególnie dużych blokowisk, sami wpuszczają obcych pod pretekstem pozostawienia ulotek. Takie rowery są ponadto przeszkodą w ogólnodostępnych ciągach komunikacyjnych. W przypadku ewakuacji są dużym utrudnieniem, choćby w sytuacji, gdy będzie trzeba wynieść kogoś z budynku na noszach lub medycznym łóżku. Klatki schodowe, półpiętra i schody powinny być więc uprzątnięte i to jest w naszym najlepszym interesie.

Rozważmy również możliwość oznakowania roweru i zarejestrowania go w policyjnej bazie danych. Program „Twój rower – Twoja własność” polega na znakowaniu rowerów i sporządzaniu ich opisu, spisywaniu numeru ramy, typu, koloru, innych cech szczególnych – aby łatwiej było rower odnaleźć w przypadku kradzieży. Rower można oznakować na każdym wrocławskim komisariacie. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej (kliknij tutaj)

Warto zadbać o pozostałe wartościowe przedmioty, będące w naszym posiadaniu. Spisanie numerów seryjnych sprzętu elektronicznego, numeru IMEI w przypadku telefonów komórkowych jest bardzo przydatne w późniejszym poszukiwaniu tych przedmiotów w przypadku kradzieży. Zrobienie zdjęć, szczególnie biżuterii też nie zajmuje wiele czasu, a może przysłużyć się do jej odnalezienia.
 

Oznakuj rower w Komisariacie Policji w Siechnicach

Aby przystąpić do programu prewencyjnego "Twój rower - Twoja własność" należy skontaktować się z dowolną jednostką Policji na terenie miasta lub powiatu, a następnie przyjechać swoim jednośladem komisariatu. W Siechnicach akcję koordynują sierż. Arkadiusz Fudała, (tel. 47 87 168 63) oraz asp. Damian Tarnawski (tel. 601 813 465). Znakowanie w komisariacie przy ul. Jana Pawła II 12 (budynek Urzędu Miejskiego, wejście od boku) odbywa się we wtorki, w godzinach 12:00 - 13:00. Pamiętajmy o wcześniejszym uzgodnieniu naszej wizyty telefonicznie.
 

Zobacz też:

Na podstawie
Mat. prasowy, KMP we Wrocławiu,
Mat. promocyjne akcji​ "Twój rower - Twoja własność"

  • Więcej
  • w kategorii inne