Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 11-05-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.09.2019

Powstanie Lidl na Księżu Małym. Co z inwestycją w Siechnicach?

We Wrocławiu, na Księżu Małym powstanie dyskont spożywczy Lidl. Co z planowaną inwestycją w Siechnicach, o którą zabiegali mieszkańcy? Sprawdziliśmy u źródła. Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Siechnice: Powstanie Lidl na Księżu Małym. Co z inwestycją w Siechnicach?

Przypomnijmy, że dyskont spożywczy Lidl w Siechnicach ma zostać zbudowany w ramach centrum handlowego Prima Park przy ul. Opolskiej (na przeciwko sklepu "Biedronka", przy stacji benzynowej Citronex). Według informacji inwestora wewnątrz miały powstać również m.in.: Rossmann, Pepco, Media Expert oraz Shopping.

Temat powstania sklepu Lidl w Siechnicach jest żywy wśród mieszkańców już od kilku lat. Zorganizowano akcję zbierania podpisów poparcia budowy ("Siechnice chcą Lidla", ponad 2 tys. podpisów). Nawet lokalne władze wystosowały pismo do Biura Ekspansji sieci z prośbą o rozważenie lokalizacji sklepu Lidl w naszym mieście. W lutym 2017 roku Urząd Miejski poinformował o wymianie pism z siecią Lidl. Z dokumentów wynikało, że w 2018 roku w Siechnicach powstanie centrum handlowe wraz z marketem:

(...) podjęliśmy już kroki mające na celu doprowadzenie do zrealizowania na terenie Siechnic naszego obiektu. W celu realizacji naszego przedsięwzięcia zawarliśmy stosowną umowę ze spółką Prima Park 5 z grupy Kleba Invest SA, która w Siechnicach ma zamiar zrealizować park handlowy Prima Park. W ramach planowanego parku handlowego zostanie wybudowany również sklep Lidl. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w 2018 roku.

Pismo Lidl Sp. z o.o. Biuro Ekspansji Wrocław do Milana Ušáka, Burmistrza Siechnic

W związku z planami budowy centrum handlowego Rada Miejska w marcu ubiegłego roku uchwaliła zmiany obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie inwestycji.

Na działce przeznaczonej pod budowę, po wyburzeniu stojącego tam wcześniej Centrum Ogrodniczego, nie dzieje się jednak nic. Jak wynika z przesłanej nam informacji nie zapadły jeszcze wiążące decyzje w sprawie budowy Lidla w Siechnicach:

Wszelkie szczegóły na temat decyzji związanych z rozwojem sieci Lidl Polska w tej okolicy będziemy Państwu przekazywać na bieżąco. Na ten moment nie zapadły jeszcze decyzje w tej sprawie.

Biuro Prasowe Lidl Polska

Nie wiadomo więc czy i kiedy Lidl w Siechnicach powstanie.
 

Na Księżu Małym również nie bez problemów

Mieszkańcy Księża Małego we Wrocławiu również narzekają na brak dużego dużego sklepu spożywczego. Na większe zakupy muszą udać się na Brochów lub na ul. Krakowską. Niedawno ogłoszono, że na działce przy ul. Opolskiej rozpocznie się budowa upragnionego dyskontu spożywczego. Ziemię pod sklep, niedaleko cmentarza Lidl zakupił już 5 lat temu. Rozpoczęcie inwestycji blokowały przepisy ustawy z połowy ubiegłego wieku, które mówią, że w pobliżu cmentarzy nie można budować sklepów spożywczych.

Sanepid i Urząd Miejski Wrocławia dali jednak zielone światło dla budowy, gdyż w dzisiejszych czasach i przy obecnej technice budowy nie ma przeciwwskazań do powstania sklepu w pobliżu nekropolii. Możliwe więc, że budowa dyskontu rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Zobacz też:

Wczytuję komentarze...