Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.09.2018

W Siechnicach powstanie centrum handlowe z Lidlem

Prima Park Siechnice, tak nazywać się będzie centrum handlowe, które powstanie przy ulicy Opolskiej. Oprócz dyskontu Lidl w obiekcie mają znajdować się także inne sklepy - w informacjach inwestora mowa jest o Rossmanie, Pepco, Media Expercie i Shoppingu.

Siechnice: W Siechnicach powstanie centrum handlowe z Lidlem

Obecnie trwa finalizacja formalności związanych z pozwoleniem na budowę centrum. Park handlowy o powierzchni 2200 mkw z około 200 miejscami parkingowymi znajdować się będzie przy ul. Opolskiej, na przeciwko dyskontu “Biedronka”, przy stacji benzynowej Citronex. Teraz na placu znajduje się zamknięte w ostatnich miesiącach centrum ogrodnicze i dyskont kafelkowy.

Inwestorem jest spółka Prima Park, specjalizująca się w realizacji i komercjalizacji nowoczesnych obiektów handlowych zlokalizowanych w mniejszych ośrodkach miejskich.

Budowa centrum to m. in. efekt działań lokalnej społeczności. Mieszkańcy zebrali ponad dwa tysiące podpisów w sprawie zlokalizowania w Siechnicach sklepu Lidl. Akcję wspierał Urząd Miejski. 

W lutym 2017 roku Lidl odniósł się do propozycji i poinformował o decyzji budowy sklepu w Siechnicach. Andrzej Porębski, Członek Zarządu Lidl Polska w piśmie do Burmistrza Siechnic zapewnił o wsparciu inicjatywy:

Dynamicznie rozwijające się miejscowości, z potencjałem tak silnym jak Siechnice z pewnością wpisują się w wyznaczoną na najbliższe lata strategię rozwoju naszej firmy. (...) Nasi specjaliści odpowiedzialni za rozwój sieci Lidl w regionie, który Pan reprezentuje, dołożą wszelkich starań by rzetelnie ocenić prawdopodobieństwo oraz zasadność wybudowania sklepu właśnie w Siechnicach.

W związku z planami budowy centrum handlowego w marcu br. Rada Miejska w Siechnicach uchwaliła również zmiany obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie inwestycji.

Choć podany wcześniej termin powstania marketu - rok 2018 wydaje się niemożliwy do spełnienia, to ostatnie działania wskazują na znaczne przyspieszenie realizacji projektu. Inwestor nie podaje daty zakończenia budowy.

W pobliżu planowanego centrum handlowego realizowane są obecnie dwie inwestycje. Przy ulicy Prawocińskiej, na przeciwko cmentarza powstaje budynek inwestora Office Park sp. z o.o., gdzie jak informowano ma powstać market Delikatesy Centrum. Przy ul. Ciepłowniczej natomiast budowany jest biurowiec i hala techniczna firmy ESV.