Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.04.2021

Kąpielisko Błękitna Laguna w Siechnicach. Od maja otwarta będzie strefa gastronomiczna

Wielkimi krokami zbliża się sezon kąpielowy. Jednak zanim będziemy mogli wskoczyć do wody, Błękitna Laguna w Siechnicach zaprasza do korzystania ze strefy gastronomicznej - ta otwarta ma być już od początku maja.

Siechnice: Kąpielisko Błękitna Laguna w Siechnicach. Od maja otwarta będzie strefa gastronomiczna

Strefa gastronomiczna przy Błękitnej Lagunie otwarta będzie codziennie, od początku maja. To dobra wiadomość dla spacerowiczów, którzy jeszcze przed początkiem sezonu kąpielowego będą mogli skorzystać z oferty. Jak zaznacza zarządca kąpieliska, Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna, strefa gastronomiczna rozbudowywana będzie w kolejnych tygodniach.

W tym roku w wyznaczonej części strefy gastronomicznej dopuszczona będzie możliwość spożywania niskoprocentowych napojów alkoholowych. SISK podkreśla, że muszą one być kupione na terenie kąpieliska. Otwarcie takiej strefy to wynik ubiegłorocznych konsultacji społecznych.

Nowością będzie również możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli. Pozostałe atrakcje - wypożyczalnia sprzętu wodnego, pomost, boisko do siatkówki jak co roku będą dostępne dla plażowiczów.

Póki co nie zostały zapowiedziane żadne zmiany dotyczące odpłatności za korzystanie z kąpieliska. W ubiegłym sezonie wstęp był bezpłatny, jednak za parking (w sezonie kąpielowym) obowiązywała opłata. Mieszkańcy Gminy Siechnice mogli wyrobić kartę parkingową uprawniającą do bezpłatnego parkowania. W połowie kwietnia bieżącego roku zarządca kąpieliska prowadził konsultacje rynkowe dotyczące instalacji bramek z automatami do poboru opłat.
 

Kiedy sezon na Błękitnej Lagunie?

Rozpoczęcie sezonu kąpielowego na Błękitnej Lagunie w Siechnicach planowane jest na początek czerwca, choć oczywiście tutaj z ostatecznym potwierdzeniem terminu należy czekać na warunki epidemiczne oraz wymagane przez przepisy badania jakości wody. Gdy kąpielisko ruszy nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będą wykwalifikowani ratownicy. Sezon ma trwać do 31 sierpnia.

Zobacz też: Wystrzałowa noc nad Błękitną Laguną [foto] [video] (3.09.2017)

  • Więcej
  • w kategorii inne