Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.10.2020

Lidl w Siechnicach. Ruszyła budowa, kiedy otwarcie?

W ostatnich dniach ogrodzony został teren, gdzie ma powstać długo wyczekiwany przez Mieszkańców dyskont Lidl. W sieci pojawiła się również oferta pracy dla Zastępcy Managera sklepu w Siechnicach. Skontaktowaliśmy się z Biurem Prasowym Lidla. Kiedy planowane jest otwarcie?

Biuro Prasowe sieci Lidl Polska potwierdziło naszemu portalowi, że nowy sklep tej sieci ma zostać otwarty w Siechnicach w przyszłym roku. Choć dokładniejszą datę poznamy bliżej terminu otwarcia, można spodziewać się, że będzie to pierwsza połowa 2021.

Dyskont będzie się mieścił przy ul. Opolskiej, naprzeciwko dyskontu „Biedronka” i przy stacji benzynowej Citronex. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się wyburzone już centrum ogrodnicze i dyskont kafelkowy.

Budowa sklepu to m. in. efekt działań lokalnej społeczności. Mieszkańcy zebrali ponad dwa tysiące podpisów w sprawie zlokalizowania Lidla w Siechnicach, a akcję wspierał Urząd Miejski.

Dyskont Lidl miał być częścią centrum handlowego Prima Park Siechnice, w którym znajdować się ma m.in. Rossman, Pepco, Media Expert i Shopping. Budowa ta jednak, według informacji inwestora, jest ciągle w trakcie projektowania.

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii inne