Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
14.08.2021

Wakacje na drogach. Zobacz policyjną mapę wypadków ze skutkiem śmiertelnym - ku przestrodze

Tysiące Polaków wyruszając na letni wypoczynek, pokonują samochodami setki kilometrów. Ruch bardzo wzrasta, a wraz z nim prawdopodobieństwo wypadków. Okres wakacyjny jest czasem podwyższonego ryzyka na drogach. Już po raz trzeci Policja organizuje projekt mający zwrócić uwagę na bezpieczeństwo - mowa o mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Siechnice: Wakacje na drogach. Zobacz policyjną mapę wypadków ze skutkiem śmiertelnym - ku przestrodze

Tragiczny bilans

Akcja ma na celu uświadomienie automobilistom, że wypadek może spotkać każdego z nas. Na stronie internetowej Policji możemy na bieżąco sprawdzać, gdzie w naszym kraju doszło do zdarzenia drogowego, w którym ktoś stracił życie. Według danych z 14. sierpnia, od początku wakacji na naszych drogach zginęło już 329 osób. Tylko w ciągu ostatniej doby doszło do sześciu takich zdarzeń.
 

Jak prezentuje się sytuacja w regionie?

Z mapy możemy się dowiedzieć, że - na szczęście - w te wakacje w rejonie Siechnic nie doszło do śmiertelnego wypadku. Jednak, niestety sam rejon aglomeracji wrocławskiej i prowadzącej doń autostrady A4 jest już usiany czarnymi punktami. Za każdą z tych niepozornych kropek kryje się ludzka tragedia. Mapa jest na bieżąco aktualizowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.


Fot. policja.gov.pl, kliknij ab przejść do pełnej, aktualizowanej mapy

 

O czym pamiętać, wyruszając na wakacje?

Wybierając się na wakacje, pamiętajmy o kilku zasadach. Po pierwsze, jedźmy wypoczęci. Zatrzymujmy się co dwie godziny na co najmniej 20-minutowy postój, a w razie potrzeby wypijmy kawę lub - jeśli jest taka możliwość - pozwólmy usiąść za kółkiem któremuś ze współpasażerów posiadających prawo jazdy. Po drugie, nie pędźmy. Skoro jedziemy na wakacje na kilka dni, godzina lub dwie nas nie zbawią. Po trzecie, zaplanujmy trasę z wyprzedzeniem. Dzięki temu nie zabłądzimy w drodze do celu, co spowodowałoby tylko niepotrzebny stres i zmęczenie. O bezwzględnym zakazu piciu alkoholu przed i w trakcie podróży nie trzeba chyba przypominać.