Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.07.2021

Akcja edukacyjna na Błękitnej Lagunie za nami - relacja i zdjęcia

Pokazy sprzętu, prezentacja umiejętności czworonożnych psów ratowników, pierwsza pomoc i możliwość oznakowania swojego roweru - tak wyglądała ubiegła sobota na siechnickiej Błękitnej Lagunie. Akcja edukacyjna promująca bezpieczny wypoczynek nad wodą cieszyła się dużym zainteresowaniem Mieszkańców. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Siechnice: Akcja edukacyjna na Błękitnej Lagunie za nami - relacja i zdjęcia

Akcja edukacyjna "Zabawa w promieniach słońca" odbyła się w minioną sobotę, 24 lipca 2021 roku na siechnickim kąpielisku. Policjanci, ratownicy wodni, strażacy oraz mundurowi z innych służb przypominali o tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Prezentowali sprzęt i umiejętności, które wykorzystują w swojej pracy.

Mundurowi z wrocławskiej policji znakowali rowery chętnych w ramach programu "Twój rower - twoja własność", a także opowiadali w jaki sposób zabezpieczyć sprzęt przed ewentualną kradzieżą. Swoimi umiejętnościami popisywały się także policyjne psy, które na co dzień służą we wrocławskiej komendzie miejskiej. Ratownicy z Wodnej Służby Ratowniczej szkolili chętnych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem specjalnych fantomów.

Akcja organizowana była m.in. przy wsparciu Starosty Powiatu Wrocławskiego, Burmistrza Siechnic, Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Wodnej Służby Ratowniczej.

Przypomnijmy, że kąpiele nad wodą powinny odbywać się tylko w miejscach, które są do tego wyznaczone. Wiele wypadków to konsekwencja przeceniania swoich umiejętności pływackich czy też korzystanie ze zbiorników wodnych pod wpływem alkoholu. Zabawa w ich okolicach musi być odpowiedzialna. Z tego względu warto, nawet w okresie odpoczynku, stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała ogółem 215 zgonów w wyniku utonięcia.