Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.07.2021

Bezpieczne wakacje nad wodą. Akcja edukacyjna i pokazy na Błękitnej Lagunie

Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, a sezon urlopowy i wakacje w pełni. Niestety woda to także żywioł, o czym co roku przypominają tragiczne statystyki utonięć. Podczas wypoczynku nad wodą warto pamiętać o kilku prostych zasadach bezpieczeństwa. W najbliższy weekend na Błękitnej Lagunie w Siechnicach odbędzie się akcja edukacyjna - m.in. pokazy pierwszej pomocy, symulacja akcji ratunkowej i prezentacja psów ratowników.

Bezpieczne wakacje nad wodą

W najbliższą sobotę (24.07) w godzinach 11:00 - 16:00 na Kąpielisku Błękitna Laguna w Siechnicach odbędzie się akcja edukacyjna, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wypoczynku na plaży.

Na ten dzień zaplanowanych zostało wiele atrakcji, m.in: możliwość wykonania pierwszej pomocy na fantomach, obserwacja profesjonalnie przeprowadzanej akcji ratunkowej oraz zapoznanie się z pracą psów ratowników. Wszystko to będzie oczywiście dopełnieniem tematu przewodniego, którym jest bezpieczeństwo podczas wakacji nad wodą.

W wydarzeniu wezmą udział wykwalifikowane osoby, które przekażą swoją wiedzę połączoną z doświadczeniem. Dzięki temu relaks nad morzem, jeziorem, rzeką i na kąpielisku będzie dużo bezpieczniejszy, a w przypadku groźnej sytuacji łatwiej będzie poprawnie zareagować. Dodatkowo zaplanowane na ten dzień wydarzenia to okazja do miłego spędzenia sobotniego dnia.

Akcja organizowana jest m.in. przy wsparciu Starosty Powiatu Wrocławskiego, Burmistrza Siechnic, Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Wodnej Służby Ratowniczej.
 

Wakacje nad wodą - co warto mieć na uwadze?

Kąpiele w wodzie powinny odbywać się tylko w miejscach, które są do tego wyznaczone. Wiele wypadków to konsekwencja przeceniania swoich umiejętności pływackich, zwłaszcza na niestrzeżonych kąpieliskach. Skakanie do wody, której głębokość jest nieznana, może skończyć się urazem kręgosłupa, kalectwem, albo nawet śmiercią. Kolejną częstą przyczyną utonięć jest korzystanie ze zbiorników wodnych pod wpływem alkoholu.

Podczas odpoczynku trzeba mieć na uwadze to, że zabawa w okolicach zbiorników wodnych musi być odpowiedzialna. Według oficjalnych danych od początku kwietnia tego roku do dziś odnotowano ponad 190 przypadków utonięć.

Z tego względu warto, nawet w okresie odpoczynku, stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.
 

Zobacz też: