Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.08.2021

Spisz się na targowisku w Siechnicach

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Gminne Biuro Spisowe Gminy Siechnice informuje o możliwości samospisu internetowego na targowisku w Siechnicach. Zobacz kiedy otwarty będzie punkt spisowy.

Siechnice: Spisz się na targowisku w Siechnicach

Badanie, które przeprowadzane jest raz na około 10 lat ma na celu zgromadzenie danych demograficznych, społecznych czy zawodowych. Istotą badania jest możliwość analizy danych zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Wyniki spisu powszechnego służą do planowania działań w różnych obszarach, takich jak rodzina, szkolnictwo, rynek pracy i wiele innych. Warto pamiętać, że dane będą wskazywać kierunki rozwoju nie tylko w skali krajowej, ale także na poziomie miejscowości, gmin czy powiatów.

Punkt do samospisu internetowego czynny jest we wtorki, czwartki i piątki na siechnickim targowisku w godz. 9:00 - 13:00 do 30 września 2021 roku.

Dodatkowo stanowisko do samospisu dostępne jest w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Siechnicach od poniedziałku do piątku.

Jakich pytań możemy się spodziewać? Pytania podczas spisu podzielone są na kilka kategorii - od danych osobowych i adresowych, przez informacje o współlokatorach, osobach za granicą, relacje rodzinne po kwestionariusz mieszkania i osobowy. Dodatkowo przewidziane są pytania dla emigrantów. Przykładowe pytania:

  • Jaki jest Pana(i) kraj obywatelstwa?
  • Od kiedy mieszkał(a) Pan(i) w miejscowości aktualnego zamieszkania?
  • Czy pozostaje Pan(i) w związku niesformalizowanym z inną osobą?
  • Jakim językiem(ami) zazwyczaj posługuje się Pan(i) w domu?
  • Proszę wskazać występujące u Pana(i) obecnie grupy schorzeń powodujące trudności w wykonywaniu codziennych czynności
  • Proszę podać miejsce wykonywania pracy głównej
  • Proszę podać powierzchnię użytkową mieszkania – ogółem (w pełnych m2)
  • Proszę wskazać główny sposób ogrzewania mieszkania