Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.08.2021

Darmowe kursy Python i SQL w bibliotekach gminnych

Biblioteki z terenu naszej gminy dołączyły do projektu "Koduj_Pro". To bezpłatne, internetowe kursy, które pozwalają na zaznajomienie się z programowaniem w Pythonie i SQL-ową obsługą baz danych. Otrzymaj darmowy kod aktywacyjny i skorzystaj z profesjonalnych lekcji informatycznych.

Siechnice: Darmowe kursy Python i SQL w bibliotekach gminnych

Użytkownicy po zarejestrowaniu otrzymują dostęp do bezpłatnych, internetowych, profesjonalnych kursów z programowania i obsługi baz danych, które dostępne są na platformie LNU - Python i SQL na poziomie podstawowym.

Aby uzyskać dostęp i być uczestnikiem kursu należy wysłać maila na adres [email protected] by otrzymać kod aktywacyjny. Należy go wpisać w indywidualnym koncie na platformie LNU po wcześniejszym zarejestrowaniu. Dostęp przyznawany jest na 21 dni.

Tematyka zagadnień w kursach:

  • Python (7 rozdziałów, 169 lekcji): zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi,
  • SQL (5 rozdziałów, 116 lekcji): wprowadzanie do baz danych, pobieranie danych, sortowanie, warunki - operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

Projekt "Koduj_Pro" prowadzony jest przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.