Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
27.08.2021

Leczenie uzależnienia od alkoholu u kobiet. Skuteczna pomoc w prywatnym ośrodku!

Choroba alkoholowa utożsamiana jest z mężczyznami, jednak kobiety zapadają na nią równie często. Jak wskazują badania, leczenie uzależnienia od alkoholu u kobiet powinno przyjmować nieco inną formę niż u mężczyzn, z uwzględnieniem specyfiki uwarunkowań płci.

Siechnice: Leczenie uzależnienia od alkoholu u kobiet. Skuteczna pomoc w prywatnym ośrodku!

1. Leczenie uzależnienia od alkoholu u kobiet
2. Leczenie alkoholizmu kobiecego. Dlaczego panie napotykają trudności w terapii?

Niestety leczenie alkoholizmu u kobiet prowadzi się zwykle podobnie jak u mężczyzn, choć wiedza na temat różnic w przebiegu samego uzależnienia między kobietami i mężczyznami jest szeroka. Alkoholizm kobiecy nie tylko rozwija się szybciej niż męski, ale również w krótszym czasie przynosi konsekwencje psychiczne i zdrowotne.

Leczenie uzależnienia od alkoholu u kobiet

Według specjalistów psychoterapii uzależnień, leczenie kobiet z uzależnień powinno uwzględniać specyficzne potrzeby pań. W typowych ośrodkach nie są one respektowane w leczeniu uzależnienia, dlatego panie nie zawsze spotykają się ze skuteczną terapią.

Z opinii osób uzależnionych, które mają za sobą terapię leczenia uzależnienia od alkoholu, można wywnioskować, że celowaną terapię dostosowaną do płci oferują zwykle prywatne ośrodki uzależnień, np. Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet. Praktykowane tam metody leczenia uzależnienia u kobiet uwzględniają specyficzne potrzeby pań.

Leczenie alkoholizmu kobiecego. Dlaczego panie napotykają trudności w terapii?

Alkoholizm kobiecy przebiega nieco inaczej niż męski. Panie szybciej odczuwają głód alkoholowy, dlatego odstawienie alkoholu i zaprzestanie picia jest dla nich trudniejsze niż dla mężczyzn. Kobiety częściej spotykają się z dezaprobatą swojego środowiska, mają poczucie, że ich problem jest mniej akceptowany, niż problem z alkoholem u mężczyzn. Z tego powodu u kobiet często dochodzi nie tylko do rozwoju chorób fizycznych, ale również zaburzeń psychicznych.

Leczenie uzależnienia od alkoholu wśród pań może odbywać się w ośrodkach koedukacyjnych, jednak znacznie lepsze efekty przynosi terapia uzależnienia prowadzona przez placówki terapeutyczne nastawione na leczenie kobiet. W takich miejscach panie, którym wydaje się, że znajdują się na marginesie życia społecznego, odzyskują spokój, zwalczają silne pragnienie sięgnięcia po alkohol, a w konsekwencji uczą się funkcjonować i spełniać bez odurzenia alkoholem. Specjaliści psychoterapii uzależnień prowadzą terapię behawioralno-poznawczą, wspomaganą leczeniem farmakologicznym. Dzięki holistycznemu podejściu do uzależnienia i uwzględnieniu potrzeb kobiet, można leczyć alkoholizm szybciej i skuteczniej.

Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet
im. Matki Teresy z Kalkuty

43-392 Międzyrzecze Górne
ul. Willowa 769

Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Skuteczne leczenie uzależnień

 • leczenie alkoholizmu
 • leczenie narkomanii
 • leczenie lekomanii

Skuteczne leczenie zaburzeń

 • kompulsywne jedzenie
 • bulimia
 • anoreksja
 • depresja
 • zakupoholizm
 • seksoholizm
 • hazard
 • gniew

Tel.: +48 735 469 430, +48 721 767 933
E-mail: [email protected]
WWW: https://terapiakobiet.pl

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem