Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
3.04.2023

Przedszkola z naszej gminy z szansą na smaczny ogródek. Weź udział w ogólnopolskim głosowaniu

Przedszkola z terenu naszej gminy walczą w ogólnopolskim konkursie firmy Electrolux o stworzenie smacznego ogródka. Dzięki wygranej dzieci mogłyby codziennie uczyć się dbania o rośliny, obserwować ich rozwój i mieć świetną lekcję przyrody na przedszkolnym podwórku.

Siechnice: Przedszkola z naszej gminy z szansą na smaczny ogródek. Weź udział w ogólnopolskim głosowaniu

W konkursie startują trzy placówki z Gminy Siechnice: Przedszkole Publiczne im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach, Przedszkole Sportowa Kraina w Siechnicach, Przedszkole Katarzynka w Świętej Katarzynie.

Głosować na przedszkola można (i trzeba!) codziennie do wtorku, 11 kwietnia 2023 roku. Wyniki konkursu w poniedziałek, 24 kwietnia. Aby oddać swój głos na wybraną placówkę należy:

  • wejść na stronę internetową konkursu Ogródki ze smakiem,
  • znaleźć wybraną przez siebie placówkę uzupełniając województwo - dolnośląskie, powiat - wrocławski, gmina - Siechnice i sekcję "Przedszkole",
  • nacisnąć przycisk "Dalej" i oddać głos potwierdzając go przy pomocy serwisu Facebook.

Ogródek przedszkolny to miejsce, gdzie najmłodsze dzieci mają okazję zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu ogrodnictwa. Tam uczą się, jak siać i sadzić rośliny, jak o nie dbać, jak zbierać plony, jak prowadzić kompostowanie, jak również jak wykonywać inne prace związane z daną porą roku.

O co walczą przedszkola?

W ramach konkursu "Ogródki ze smakiem", nagrodą I. stopnia jest ogródek warzywny o powierzchni 20m2. Ogródek będzie zaprojektowany w drewnianych skrzyniach, aby dzieci mogły łatwo dotrzeć do swoich warzyw, owoców i ziół. Taki ogródek w skrzyniach jest bardzo wygodny, funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu. Ogród jest otoczony ogrodzeniem, a w nim znajdują się dodatkowe elementy, takie jak ławeczki czy miniszklarnia.

Nagrodą II stopnia jest składający się z pięciu donic - szklarni. W okresie letnim, z powodzeniem można je umieścić na zewnątrz, natomiast jesienią i zimą - przenieść do wnętrza przedszkola, dzięki czemu miniogródek będzie służył przez cały rok.

Nagrody III. stopnia to zestawy narzędzi ogrodniczych dla najmłodszych.

Poniżej film podsumowujący ubiegłoroczną akcję:

  • Więcej
  • w kategorii inne