Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.03.2023

Początek sezonu kąpielowego na Błękitnej Lagunie w czerwcu. Wcześniej - mała gastronomia

Choć do sezonu kąpielowego jeszcze trochę czasu, już na przełomie kwietnia i maja przy kąpielisku Błękitna Laguna w Siechnicach ruszyć ma strefa gastronomiczna. Obecnie zarządca obiektu - Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna poszukuje firmy, która zajmie się obsługą gastronomiczną i porządkową w sezonie 2023.

Siechnice: Początek sezonu kąpielowego na Błękitnej Lagunie w czerwcu. Wcześniej - mała gastronomia

Jak czytamy w konkursie na obsługę gastronomiczną, strefa z przekąskami i napojami miałaby ruszyć 28 kwietnia 2023 roku. Zamawiający przewiduje, że w strefie o powierzchni około 1500 m2 bezpośrednio przy kąpielisku pojawi się do 10 stoisk z różną ofertą - fast food, desery napoje zimne i ciepłe. Zgodnie z obecnym regulaminem obiektu może być również prowadzona sprzedaż niskoprocentowych napojów alkoholowych.

Co ważne, oprócz samych punktów sprzedaży wykonawca ma zapewnić stoliki, krzesła, parasole.

Zarządca kąpieliska planuje, że strefa gastronomiczna otwarta będzie w okresie wakacyjnym codziennie w godzinach 10:00 do 21:00. Poza wakacjami - w tygodniu od 15:00 do 21:00, a w weekendy od 10:00 do 21:00.

Błękitna Laguna w Siechnicach

Kąpielisko Błękitna Laguna położona jest przy ulicy Sportowej 10, za stadionem lekkoatletycznym w Siechnicach. Na terenie kąpieliska znajdują się różne atrakcje, takie jak wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, pomost oraz boisko do siatkówki plażowej. W okresie letnim można skorzystać z bazy gastronomicznej, która znajduje się na terenie obiektu. Bezpieczeństwo gości w sezonie kąpielowym zapewnia profesjonalna firma ratownicza.

Impulsem do powstania kąpieliska w Siechnicach był grant uzyskany w konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców w ogólnopolskiej akcji - projekt "Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" Siechnice otrzymały 100 tys. zł na inwestycję.

Choć sam wstęp na obiekt jest darmowy, to sam parking przy Błękitnej Lagunie w Siechnicach jest płatny. Z opłat zwolnieni są mieszkańcy Siechnic posiadający kartę parkingową, którą można wyrobić bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Siechnicach.

  • Więcej
  • w kategorii inne