Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
9.03.2023

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Oławie - zobacz nowoczesny sprzęt, porozmawiaj z żołnierzami

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji po raz pierwszy organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy, skupione wyłącznie na promowaniu nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Oławie oraz w piętnastu innych miastach w Polsce, między 17 a 18 marca 2023 r. w godzinach od 9:00 do 18:00.

Siechnice: Wojskowe Targi Służby i Pracy w Oławie - zobacz nowoczesny sprzęt, porozmawiaj z żołnierzami

Wydarzenie ma przyciągnąć osoby zainteresowane ciekawą pracą i nowymi wyzwaniami w życiu, które chcą zobaczyć profesjonalizm żołnierzy WP na żywo. Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podkreśla, że Wojsko Polskie oferuje atrakcyjne i nowoczesne miejsce pracy dla ludzi o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantowane są szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny, co przyciąga coraz więcej zainteresowanych.

Targi stanowią kompleksowy sposób informowania o możliwościach rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych, zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, jak i służby zawodowej. Uczestnicy będą mieli szansę porozmawiać osobiście z żołnierzami i studentami uczelni wojskowych, poznać specyfikę zawodu żołnierza oraz złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się w 15 lokalizacjach - najbliżej Siechnic impreza odbywać się będzie w Oławie, w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy, przy ul. 3 Maja 18e. W dniu imprezy, na Oławskim rynku odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

Seria Q&A z rekruterem, pokazy najnowocześniejszego sprzętu oraz wyszkolenia żołnierzy, grochówka

W ramach atrakcji targów, zaplanowano prezentacje najnowocześniejszego sprzętu wojskowego, m.in. kołowego transportera opancerzonego ROSOMAK, wyrzutni rakietowej WR-40 LANGUSTA, robota saperskiego RPP i LRR, symulatora jazdy, symulatora zderzeń, sali opatrunkowej w kontenerze z wyposażeniem medycznym, samochodów produkowanych przez spółkę JELCZ sp. z o.o. należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ponadto, uczestnicy targów będą mieli okazję zobaczyć pokazy musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych oraz uczniów klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Dodatkowo, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych oraz szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka. Na miejscu będzie można złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Na zakończenie nie zabraknie degustacji wojskowej grochówki.

  • Więcej
  • w kategorii inne