Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.04.2023

Stacja paliw węgierskiego koncernu MOL w Siechnicach

W Siechnicach pojawi się stacja paliw węgierskiego koncernu MOL. Jest to wynik decyzji Komisji Europejskiej, która udzieliła warunkowej zgody na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen, uzależniając ją od realizacji środków zaradczych - jednym z warunków było oddanie w ręce innej firmy 400 stacji paliw w Polsce. MOL stał się jednym z nabywców i przejął część tych stacji.

Siechnice: Stacja paliw węgierskiego koncernu MOL w Siechnicach

MOL uruchomił w Polsce pierwszą stację paliw pod swoją marką w lutym na S7 na MOP Klemencice. W marcu planowane są kolejne dwa otwarcia. Łącznie MOL przejmie 40 stacji na Dolnym Śląsku. Jedną z nich jest stacja Lotos w Siechnicach, która podlegać będzie rebrandingowi.

Rebranding wszystkich stacji Lotosu powinien potrwać do końca 2024 roku. Polska będzie dziesiątym krajem, w którym Grupa MOL pojawi się ze swoją ofertą detaliczną.

MOL poinformował w komunikacie prasowym, że dzięki przejęciu ponad 400 stacji paliw w Polsce stanie się trzecim największym graczem na rynku detalicznej sprzedaży paliw w Polsce. Konkurencja w branży jest duża, a MOL będzie musiał rywalizować z PKN Orlen czy BP.

Przejście stacji Lotosu na markę MOL nie powinno wpłynąć negatywnie na konsumentów - MOL to znana marka w Europie Środkowej i Wschodniej, oferująca swoim klientom jakość i innowacyjność. MOL stawia również na rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, co może przyciągnąć klientów zainteresowanych alternatywnymi źródłami napędu.

  • Więcej
  • w kategorii inne