Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 14-04-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
edukacja
instytucje publiczne

Przedszkole Publiczne im. Św. Jana Pawła II

Przedszkole Publiczne im. Św. Jana Pawła II

ul. Osiedlowa 23A
55-011 Siechnice


Publiczne Przedszkole w Siechnicach od 16 października 2016 roku nosi imię Świętego Jana Pawła II.

Praca przedszkola oparta jest o podstawę programową wychowania przedszkolnego w zakresie wspomagania rozwoju i edukacji dzieci, a także programy wychowania przedszkolnego zatwierdzone przez dyrektora. Placówka mieści się w piętrowym budynku wolnostojącym i wyposażona jest w sale dydaktyczne, przestronną salę rekreacyjną, suchy basen z kulkami, a także zewnętrzny zadrzewiony ogród z placem zabaw.

W pracy z dziećmi trzy, cztero i pięcioletnimi stosowane są różnorodne formy, środki i metody pracy. W ofercie dydaktycznej placówki znajdują się m.in. zajęcia umuzykalniające, język angielski, religia, gimnastyka ogólnorozwojowa, terapia logopedyczna i psychologiczna, cykliczne, edukacyjne koncerty muzyczne z „Dziadkiem Bachem” czy też przedstawienia teatralne przygotowywane przez artystów wrocławskich, łódzkich i krakowskich teatrów.

W przedszkolu realizowane są programy m.in. „Optymistyczne Przedszkole” (ogólnopolski), Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh" (ogólnopolski), „Ósmy kolor tęczy” (ekologiczny, własny), „Edukacja matematyczna” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej czy terapii logopedycznej „Mówię ładnie” (własny).

  • Aktualności