Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.03.2023

Pogorszenie jakości wody? Może być związane z płukaniem sieci

Zakład Gospodarki Komunalnej w Siechnicach w ostatnich tygodniach przeprowadzał płukanie sieci wodociągowej. Ze względu na specyfikę tej operacji, podczas prac odbiorcy mogą odczuwać znaczne pogorszenie jakości wody. Jak informuje ZGK sytuacja taka nie powinna jednak utrzymywać się dłużej niż kilkanaście godzin.

Siechnice: Pogorszenie jakości wody? Może być związane z płukaniem sieci

Jak tłumaczy przedsiębiorstwo, płukanie sieci wodociągowej jest standardową procedurą mającą na celu usunięcie zgromadzonych w rurach osadów naturalnych. Podczas płukania może wystąpić obniżone cisnienie, a poderwane przez ciśnienie drobinki mogą zabarwić wodę na brunatny kolor.

Jeżeli woda jest mętna dłużej niż dzień po zakończeniu prac powinniśmy zgłosić to do Zakładu Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu 71/311-39-33 lub mailowo na adres [email protected].

Informacja o planowanym płukaniu sieci na danych odcinkach powinna być podawana do wiadomości z wyprzedzeniem, aby mieszkańcy mogli przygotować się do utrudnień, zgromadzić zapas wody lub ograniczyć korzystanie z niej w trakcie prac.

  • Więcej
  • w kategorii inne