Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.12.2020

Bezpłatna pomoc prawna. Zobacz jak zarezerwować spotkanie

Od 2016 roku na terenie Polski działa system darmowej pomocy prawnej. W skład systemu wchodzą: nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacja. Porady podczas pandemii są udzielane bez konieczności wybierania się do punktu. Zobacz jak zarezerwować spotkanie.

Siechnice: Bezpłatna pomoc prawna. Zobacz jak zarezerwować spotkanie

Osoby, które nie wiedzą, jak walczyć o swoje prawa lub potrzebują konsultacji w tym zakresie mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia. Oferta nieodpłatnych porad prawnych, mediacji czy poradnictwa obywatelskiego skierowana jest do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Specjaliści pomogą zainteresowanym rozwiązać ich problemy w zakresie prawa, jak również przy przygotowaniu poprawnie skonstruowanego pisma (z wyjątkiem dokumentów w sprawach toczących się w sądzie czy prokuraturze). Prawnicy mogą również odpowiedzieć na pytania dotyczące kosztów sądowych, a także pomóc sporządzić wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych czy też ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

W jaki sposób można uzyskać tego typu wsparcie? Podczas epidemii porady udzielane są na odległość oraz poza lokalami punktów. Najłatwiej więc uzyskać pomoc wysyłając wiadomość na adres [email protected], skontaktować się telefonicznie pod numerem 71 722 17 05, 71 722 20 78 lub 71 722 18 58. Istnieje również możliwość zapisania na poradę elektronicznie, na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zobacz jak sprawdzić terminy i umówić się na wizytę w serwisie https://np.ms.gov.pl: