Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.12.2020

Kogeneracja wsparła potrzebujących mieszkańców Gminy Siechnice

W ramach programu "Dzielimy się ciepłem" organizowanego przez PGE, Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA. S.A. wsparł potrzebujących mieszkańców Gminy Siechnice.

Siechnice: Kogeneracja wsparła potrzebujących mieszkańców Gminy Siechnice
fot. mat. prasowe Kogeneracja

Pomoc odbiorcom ciepła sieciowego znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej to już tradycja. W tym roku KOGENERACJA przekazała 30 tysięcy złotych podopiecznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach.

– Akcja KOGENERACJI w zakresie dofinansowania ciepła sieciowego dla mieszkańców Gminy Siechnice spotyka się od kilku lat z dużym uznaniem środowiska lokalnego, ale przede wszystkim z zainteresowaniem podopiecznych GOPS – powiedziała Joanna Bryłkowska-Hehn, kierownik placówki. – Dla wielu gospodarstw domowych jest to bardzo znaczące wsparcie finansowe. W ramach podejmowanej pracy socjalnej informujemy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialno-bytowej o możliwości obniżenia należności za ciepło poprzez otrzymanie dofinansowania. Każdego roku korzysta z niego ok. 25 osób. Dzięki wsparciu finansowemu KOGENERACJI wzrasta poczucie bezpieczeństwa socjalnego mieszkańców Gminy Siechnice, co skutkuje pozytywną oceną instytucji świadczących usługi społeczne i realizatorów programu – dodała Joanna Bryłkowska-Hehn.

Od początku trwania programu KOGENERACJA przekazała już potrzebującym blisko sześćset tysięcy złotych na wparcie osób wrażliwych społecznie. Co roku wśród nich znajdują się podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach.

W ramach pomocy firma wsparła również Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania, przekazując placówce 20 000 zł.

– Naszą misją jest zapewnienie mieszkańcom ciepła i energii elektrycznej, ale również, szczególnie w tak wymagającym czasie pandemii, wsparcie najbardziej potrzebujących osób – podkreślił Andrzej Jedut, prezes zarządu KOGENERACJI. – Tego rodzaju działania prowadzone są w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”, realizowanego w PGE Energia Ciepła, w największych miastach, gdzie umiejscowione są nasze elektrociepłownie, m.in. we Wrocławiu i Siechnicach, a także w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Krakowie.

Na podstawie
Mat. prasowe Kogeneracja