Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.07.2020

Kosze na nakrętki w Siechnicach - korzystaj i pomagaj potrzebującym

W Gminie Siechnice pojawiły się pojemniki na nakrętki. Korzystając z nich nie tylko dbamy o środowisko, ale przede wszystkim wspieramy akcje charytatywne, leczenie i rehabilitację dzieci z naszej gminy.

Siechnice: Kosze na nakrętki w Siechnicach - korzystaj i pomagaj potrzebującym
fot. pojemnik na zakrętki w Siechnicach

Kosze na nakrętki w kształcie serca ustawione zostały w dwóch lokalizacjach - w Siechnicach przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kościelnej (obok sklepu Halo). Kolejny pojemnik znajduje się w Świętej Katarzynie przy ul. Głównej - na wysokości kościoła.

Kształt pojemników nie jest przypadkowy - jak podaje inicjator akcji Stowarzyszenie "Mam Głos" nakrętki będą odbierane osobiście przez rodziców, którzy do tej pory zbierali nakrętki np. na rehabilitację, leczenie swoich dzieci z gminy Siechnice.

W koszu jednorazowo mieści się ponad sto kilogramów nakrętek. Już w pierwszym tygodniu pojemnik w Siechnicach wypełnił się po brzegi. Stowarzyszenie planuje montaż kolejnego kosza w Radwanicach.

Pojemniki na zakrętki stanęły w Gminie Siechnice z inicjatywy Stowarzyszenia "Mam Głos".
 

Jakie nakrętki wyrzucać?

Wyrzucać możemy nie tylko nakrętki z napojów, ale także innych produktów spożywczych (ketchupu, sosu), chemii gospodarczej (płynów do prania, do mycia naczyń) oraz kosmetyków (szamponów, kremów). Zbierając nakrętki warto oczyszczać je z naklejek, cen czy uszczelek co w dalszym procesie ułatwi ich obróbkę.
 

Nakrętki popularnym sposobem pomocy

Zbieranie nakrętek jest popularnym sposobem na wspieranie akcji charytatywnych. Choć za kilogram plastiku skup zapłaci jedynie kilkadziesiąt groszy, to łącząc wysiłki w rodzinie, w szkole czy w pracy można uzbierać całkiem pokaźną kwotę. Zyski ze sprzedaży nakrętek w skupie surowców trafiają na konta fundacji i osób potrzebujących.
 

OSP Siechnice również zbiera nakrętki - pomoc dla Mii

W ramach innej akcji nakrętki zbierają również strażacy z Siechnic. W ten sposób pomagają dziewczynce, podopiecznej fundacji "Potrafię Pomóc". Akcja OSP Siechnice trwa do 10 sierpnia 2020 r.

Zwracamy się do mieszkańców Siechnic i okolicznych miejscowości o przynoszenie nakrętek po wcześniejszym kontakcie z koordynatorem akcji Pawłem Kolanko pod numerem telefonu 501 403 139. Nakrętki można przynosić do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach, ul. Piastów Śląskich 26. Warsztatu samochodowego ARMA - BIS (biuro) ul. Piastów Śląskich 26 a. W razie większej ilości również przyjedziemy po nakrętki.

Więcej informacji o akcji pomocy strażaków dla Mii znajdziemy na profilu OSP Siechnice na Facebooku.

Zobacz też: Wesprzyj małego siechniczanina w walce o zdrowie - akcja dla Tymka.

Wczytuję komentarze...