Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.06.2020

GOPS: Terminy składania wniosków o świadczenia na okres 2020/2021

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach poinformował o terminach i sposobie składania wniosków o m.in. 300+, 500+, zasiłki rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego. W formie papierowej dokumenty przyjmowane będą od 1 sierpnia, miesiąc wcześniej - od 1 lipca można zrobić to online. Co ważne, osoby które obecnie pobierają świadczenie 500+ nie muszą nie muszą składać nowych wniosków. Więcej informacji w komunikacie GOPS.

Siechnice: GOPS: Terminy składania wniosków o świadczenia na okres 2020/2021

Wnioski elektroniczne - od 1 lipca

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach uprzejmie informuje, że na nowy okres świadczeniowy 2020/2021 od dnia 1 lipca 2020 roku przyjmowane są wyłącznie elektronicznie tj. złożone za pośrednictwem bankowości elektronicznej, systemu [email protected], PUE ZUS oraz profilu zaufanego ePuap wnioski o:

 • Świadczenia „dobry start” (300 plus),
 • Zasiłki rodzinne,
 • Świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Wypełniając wniosek drogą elektroniczną należy zwrócić uwagę na prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych rubryk. Błąd we wniosku skutkuje osobistym stawiennictwem w GOPS celem poprawienia i uzupełnienia danych.
 

Wnioski w formie papierowej - od 1 sierpnia

W formie papierowej wnioski będzie można składać od 1 sierpnia 2020 roku w siedzibie GOPS na I piętrze w Sali OSP nr 120 w dniach:

 • poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. od 7.20 do 14.40
 • środa w godz. od 9.15 do 16.45
 • piątek (nie obsługujemy interesantów) – wnioski można dostarczyć do skrzynki podawczej

W związku z epidemią przyjmowane będą tylko wypełnione i kompletne wnioski! Prosimy o staranne wypełnienie wniosku w domu, dołączenie kserokopii wymaganych dokumentów, pozwoli to na szybsze załatwienie sprawy i ograniczenie wizyt w urzędzie.

Prosimy o przychodzenie pojedynczo oraz o zachowanie zasad bezpieczeństwa (zasłonięcie ust i nosa np. maseczką).

Ważne! Osoby, które obecnie pobierają świadczenie 500 plus, nie muszą składać nowych wniosków w 2020 roku gdyż, zgodnie z informacją świadczenia te przyznane są do 31-05-2021 r.

Dodatkowe informacje na temat składania wniosków o:

 • Świadczenie wychowawcze
 • Świadczenie "Dobry Start" (300 plus)
 • Zasiłek rodzinny
 • Świadczenia opiekuńcze
 • Świadczenia z funduszu alimentacyjnego

oraz wzory wniosków można uzyskać na stronie gops-siechnice.org.pl, w zakładce Formy Pomocy oraz w siedzibie ośrodka.

Ważne! Druki wniosków wydawane będą od dnia 1 sierpnia 2020r. Kserokopie wymaganych dokumentów należy wykonać we własnym zakresie.
 

Specjalny numer telefonu z informacjami o świadczeniach

Od dnia 1 lipca 2020 r. zostanie uruchomiony nr telefonu 535 900 857, pod którym udzielane będą informacje na temat ogólnych warunków ubiegania się o świadczenia i wymaganych dokumentów. W związku z ustawą o ochronie danych osobowych – RODO telefonicznie nie będą udzielane żadne szczegółowe informacje na temat złożonych wniosków!
 

Informacja na prośbę GOPS w Siechnicach

Wczytuję komentarze...