Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
17.06.2020

Wesprzyj małego siechniczanina w walce o zdrowie - licytacja sprzętu Mistrzyni Olimpijskiej

Zachęcamy do wsparcia Tymka, małego mieszkańca Siechnic, który od urodzenia walczy o zdrowie. Brak ucha i przewodu słuchowego utrudnia dziecku prawidłowy rozwój. Rodzina zbiera fundusze na operację, która pozwoli chłopcu na względnie normalne funkcjonowanie. Okazją do pomocy jest udział w charytatywnej licytacji maczug do gimnastyki artystycznej Mistrzyni Olimpijskiej z Rio 2016. Możemy również wpłacić pieniądze w serwisie Zrzutka. Pomóżmy Tymkowi w walce o zdrowie.

Siechnice: Wesprzyj małego siechniczanina w walce o zdrowie - licytacja sprzętu Mistrzyni Olimpijskiej

Jedną z możliwości pomocy jest udział w licytacji maczug do gimnastyki artystycznej. Nie jest to przypadkowy sprzęt - to z nimi na zawodach Master Class "WinterCup Sosnowiec 2020" ćwiczyła Mistrzyni Olimpijska z Rio 2016 Margarita Mamun.

Margarita Mamun to utalentowana, wielokrotna medalistka mistrzostw świata. Zawodniczka była również bohaterką filmu dokumentalnego "Over the Limit" (zobacz zwiastun) pokazującego wysiłek fizyczny i psychiczny, jaki niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu.

Cała wylicytowana kwota zasili zbiórkę dla Tymka. Zakończenie licytacji zaplanowano na 15 lipca o godzinie 12:00. Cena wywoławcza to 100 zł. Aby licytować wystarczy zostawić komentarz pod konkursowym postem na Facebooku.

Tymek z Siechnic walczy o zdrowie i normalne życie

Walka o życie i zdrowie chłopca trwa od urodzenia. U Tymka zdiagnozowano zespół Goldenhara. Jest to zespół wrodzonych wad rozwojowych, który pojawia się już w chwili urodzenia. W wyniku wady Tymek nie ma ucha i przewodu słuchowego, co utrudnia mu prawidłowy rozwój. Poza tym chłopiec cierpi na chorobę o charakterze genetycznym - chorobę von Willebranda. Schorzenie powoduje krwotoki pojawiające się bez wyraźnej przyczyny.

   

Rodzina zbiera fundusze na operację odtworzenia ucha oraz wszczepienie implantu Baha zakotwiczonego w kości. Jak możemy wesprzeć Tymka w walce o zdrowie?

Wczytuję komentarze...