Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.07.2020

Zobacz najsłynniejsze atrakcje Krakowa w jeden weekend

Kraków jako jedno z największych miast Polski ma do zaoferowania wiele atrakcji dla ludzi w każdym wieku, zaspokoi ciekawość wszystkich zainteresowanych historią, poskromi naddatki energii. To miasto, w którym można zamieszkać i poznawać je każdego dnia na nowo. Poniżej kilka propozycji na spędzenie weekendu w Krakowie, które uwzględniają najsłynniejsze atrakcje, doceniane głównie przez zagranicznych turystów, a przez nas, Polaków, często pomijane.

Siechnice: Zobacz najsłynniejsze atrakcje Krakowa w jeden weekend

Auschwitz-Birkenau

Auschwitz to chyba najczęściej odwiedzane muzeum w Polsce. Do Oświęcimia zjeżdżają wycieczki z całego świata, pod napisem „Arbeit macht frei” dziennie przechodzą tysiące turystów, wśród których Polacy nadal stanowią niewielką część. Co prawda, wizyta w muzeum może wzbudzać bardzo mocne emocje, jest to nieraz niezapomniane, dość traumatyczne przeżycie. Warto jednak potraktować Auschwitz-Birkenau jako mauzoleum, a wizytę jako hołd wszystkim, którzy stracili tam życie. Dojazd do muzeum można zorganizować na własną rękę, tak samo jak wejście, natomiast jeśli chcemy uniknąć stania w długich kolejkach, warto przemyśleć uczestnictwo w wycieczce zorganizowanej z lokalną firmą np. https://pl.krakowdirect.com/auschwitz-zwiedzanie/. Dzięki temu, po trzygodzinnym zwiedzaniu Auschwitz, głównego obozu, zobaczymy jeszcze Birkenau, a drogę w obie strony spędzimy w wygodnym samochodzie, zamiast tułać się busem. Z pewnością jest to miejsce, do którego warto się wybrać, żeby docenić Polskę, w jakiej przyszło nam żyć i nauczyć się nie powielać błędów przeszłości. 

Kopalnia Soli w Wieliczce

Tuż obok Auschwitz-Birkenau, Kopalnia Soli w Wieliczce jest kolejnym najchętniej odwiedzanym miejscem przy okazji wizyty w Krakowie. Jest to również muzeum wybierane przez turystów ze względu na swoją nietypową formę i ciekawą historię. Prawie czterogodzinne zwiedzanie obejmuje 20 komór i kaplic m.in. kaplicę św. Kingi z rzeźbionymi w soli żyrandolami. Na trasie znajdują się również: jezioro solankowe, jaskinie, wąskie tunele i rzeźby solne. Warto tu wspomnieć o tym, że nie ma możliwości zwiedzania muzeum indywidualnie. Jeśli więc chcemy wybrać się do Wieliczki, warto sprawdzić oferty lokalnych biur i wykupić zorganizowaną wycieczkę do Kopalni Soli. W przypadku krótkiej wizyty w Krakowie oba powyższe miejsca można zwiedzić przy okazji wycieczki łączonej, która owszem, trwa cały dzień, ale zostawia nas z niezapomnianymi przeżyciami. Wspomnę też, że tuż obok Kopalni znajduje się tężnia, w której można przenieść się nad morze i poczuć zapach morskiej bryzy.

Folk Show – zobacz Polskę na nowo

Mogłoby się wydawać, że wieczór folkowy połączony z tradycyjną polską kolacją jest atrakcją przeznaczoną głównie dla turystów przybywających do nas z zagranicy. Nic bardziej mylnego – jeśli tylko interesuje nas tradycja naszego kraju i folklor, to pokaz tańca połączony z degustacją tradycyjnych dań jest idealnym wyborem. W miejscowości o polsko brzmiącej nazwie Cholerzyn możemy wziąć udział w niezwykłym pokazie, a smak zaserwowanych nam dań z pewnością przypadnie do gustu naszym podniebieniom. Trzydaniowa uczta złożona z zupy, dania głównego i deseru jest dopełnieniem tradycyjnej okolicy, Skansen Smaków to niezwykłe miejsce ulokowane tuż pod Krakowem. Karczma położona jest w pobliżu jeziora, a leśnie otoczenie tylko dopełnia uczucie jedności z tą folkową krainą. Niestety dojazd do Cholerzyna nie jest możliwy bez przesiadki, na szczęście w Krakowie roi się od organizatorów wycieczek w to miejsce np. https://pl.krakowdirect.com/wieczor-folkowy-z-polska-kuchnia/

Zoo – coś dla dużych i dla małych

Jeśli jesteśmy zmęczeni zwiedzaniem muzeów i chcielibyśmy poobcować z naturą, krakowskie zoo przychodzi nam z pomocą. Położone jest w malowniczej części Krakowa – Lesie Wolskim, przybliża nam historię nie tylko żyjących gatunków, ale i tych, które niestety już wyginęły. Na szczęście na ścieżkach zwiedzania znajdziemy również tablice edukacyjne informujące o zagrożonych gatunkach i sposobach ich ochrony. W naszym zoo możemy spotkać zwierzęta z różnych zakątków świata m.in. wydry, słonie, żyrafy, pingwiny i wiele innych zwierzaków. Poza zoo, Las Wolski oferuje nam wiele szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie zoo: https://zoo-krakow.pl/.


Wczytuję komentarze...