Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
30.06.2020

Gmina Siechnice: Dotacje na zbieranie deszczówki. Zyskaj do 1 000 zł

Gmina Siechnice dotuje instalację urządzeń do gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych. Na program w roku 2020 przeznaczono kwotę 60 tysięcy złotych. Beneficjenci mogą liczyć na pokrycie do 100% poniesionych kosztów, nie więcej niż tysiąc złotych. Chroń środowisko i oszczędzaj wodę. Zobacz zasady przyznawania dotacji.

Siechnice: Gmina Siechnice: Dotacje na zbieranie deszczówki. Zyskaj do 1 000 zł
fot. Zbieranie deszczówki to oszczędność pieniędzy i ekologia

Osoby chcące skorzystać z dotacji powinny złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Siechnicach przed rozpoczęciem prac. Po sprawdzeniu wniosku zawierana jest umowa o dotację. Wtedy dopiero można zająć się zakupem i montażem urządzeń. Po zakończeniu prac wystarczy złożyć wniosek o rozliczenie dotacji.

Wnioski składać można od 25 czerwca 2020 r. Na realizację zadania i złożenie wniosku o rozliczenie dotacji celowej beneficjenci mają czas do 31 października 2020 r.

Dotacja może być przyznana tylko jeden raz dla danej nieruchomości - bez względu na liczbę dokonanych zmian systemu deszczowego do gromadzenia i zagospodarowania wody opadowej lub zmianę właściciela, współwłaściciela, najemcy.

Z dotacji wykluczone są m.in zadania związane ze sporządzeniem dokumentacji projektowej czy pokryciem kosztów przed datą zawarcia umowy o dofinansowanie. Beneficjenci muszą utrzymać system przez trzy lata od dnia wypłaty dotacji - w przeciwnym wypadku należy zwrócić otrzymaną kwotę.

Wszystkie wnioski, pełny regulamin oraz informacje na temat dofinansowania opublikowane zostały w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Siechnice.

źródło: BIP Siechnice
 

Wczytuję komentarze...