Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.02.2021

Kiedy nowy Ośrodek Zdrowia? Wybrano wykonawcę

Kolejny krok w przygotowaniach do budowy nowego Ośrodka Zdrowia - Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna wybrała wykonawcę. Koszt inwestycji to ponad 24,5 miliona złotych. Pierwotnie budowa nowoczesnej placówki w centrum Siechnic miała rozpocząć się w 2017 roku.

Siechnice: Kiedy nowy Ośrodek Zdrowia? Wybrano wykonawcę
fot. Wizualizacja Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach/ jojko+nawrocki architekci

W przetargu z sierpnia 2020 r. pn. "Budowa Gminnego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach w standardzie budynku pasywnego" złożonych zostało osiem ofert. Ostatecznie wybrana została firma Erbud Operations sp. z o.o., która zrealizuje inwestycję za 24.579.698,50 zł. Zgodnie z przetargiem na zakończenie prac wykonawca ma 24 miesiące od przekazania terenu budowy.
 

Nowy Ośrodek Zdrowia w Siechnicach

W grudniu 2016 roku rozstrzygnięty został konkurs na projekt nowego Ośrodka Zdrowia w Siechnicach. Pierwsze miejsce zdobyła pracownia jojko+nawrocki architekci z Katowic. Według pierwotnych założeń, realizacja inwestycji miała rozpocząć się jeszcze w 2017 roku. Obiekt miał być oddany do użytku w 2019 roku.

W październiku 2018 r. rozpoczęły się prace ziemne na terenie, na którym powstać miał budynek. Pod koniec stycznia 2019 r. SISK podpisała umowę na 20 500 000 zł kredytu na budowę Ośrodka Zdrowia w Siechnicach.

W styczniu 2019 roku na sesji Rady Miejskiej odbyło się głosowanie nad usunięciem tej inwestycji z wieloletniej prognozy finansowej. Wśród argumentów za takim krokiem było m.in. opóźnienie w innej dużej inwestycji - budowy szkoły podstawowej. Wniosek w sprawie wykreślenia wydatków przeznaczonych na budowę Gminnego Ośrodka Zdrowia został odrzucony.

Budynek ma być zrealizowany w technologii pasywnej i posiadać dwie kondygnacje użytkowe. W projekcie przewidziano parking podziemny oraz na poziomie terenu.

Zobacz więcej:

Na podstawie
Przetarg, Biuletyn Informacji Publicznej SISK Siechnice

  • Więcej
  • w kategorii inne