Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.02.2021

Album fotograficzny Siechnice wczoraj i dziś [aktualizacja]

"Siechnice wczoraj i dziś" to album fotograficzny o historii i teraźniejszości naszego miasta. Właśnie rozpoczęła się jego sprzedaż - książkę możemy nabyć w gminnych bibliotekach.

Siechnice: Album fotograficzny Siechnice wczoraj i dziś [aktualizacja]

Aktualizacja: Album można nabyć również online na stronie Centrum Kultury oraz na siechnickim targowisku w każdą sobotę (do końca marca) w godz. 9:00 - 13:00.

Album "Siechnice wczoraj i dziś" powstał we współpracy Centrum Kultury w Siechnicach z Gminą Siechnice, a jego wydanie było możliwe także dzięki prywatnym osobom, instytucjom i portalom, które przekazały zdjęcia ze swoich zbiorów.

W książce liczącej ponad 300 stron znajdziemy fotograficzny skrót historyczny naszego miasta - od archiwów ukazujących życie mieszkańców w przeszłości aż do rozkwitu miasta czy też trwającej obecnie pandemii koronawirusa. Ponadto w wydawnictwie znajdziemy m.in. około 800 zdjęć, wizualizacje, kilkaset archiwalnych wycinków prasowych i ciekawych tekstów.

Album z pewnością zainteresuje zarówno tych, którzy dopiero zaczynają poznawać Siechnice, jak i osoby, które były świadkami opisywanych wydarzeń z historii miejscowości. Budowa elektrowni, codzienność w PRL-u, budowa kościoła, likwidacja huty Siechnice, powódź tysiąclecia, nadanie praw miejskich, powstawanie centrum Siechnic, to tylko wybrane, uwiecznione na zdjęciach i materiałach archiwalnych chwile z życia miasta.

Książkę możemy nabyć w Bibliotekach Centrum Kultury w całej gminie w cenie 32 złotych.

Miło nam poinformować, że Portal Mieszkańców Siechnic jest jednym z partnerów wydawnictwa.

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii inne