Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.10.2023

OSP zaprasza na Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w udzielaniu pierwszej pomocy

OSP w Siechnicach zaprasza na III Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w udzielaniu pierwszej pomocy. W zawodach uczestniczyć będą uczniowie z pięciu szkół z terenu Gminy Siechnice. Wydarzenie jest otwarte - każdy może kibicować uczestnikom, a także dowiedzieć się o zasadach pierwszej pomocy.

Siechnice: OSP zaprasza na Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w udzielaniu pierwszej pomocy
fot. Zdjęcia - mat prasowe z poprzedniej edycji

III Gminne Mistrzostawa Szkół Podstawowych odbędą się w sobotę, 7 października 2023 r. o godzinie 10:00 na hali sportowej w Radwanicach, przy ul. Szkolnej 14a.

Celem zawodów jest podniesienie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Choć sytuacje improwizowane nigdy nie przygotują w 100% na emocje, które towarzyszą wypadkom, to oswojenie się z trudnymi sytuacjami z pewnością pomoże zachowa "zimną krew".

Zawody organizowane są pod honorowym patronatem Burmistrza Siechnic. Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu gminy Siechnice w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Poniżej zamieszczamy plakat wydarzenia:

Wśród partnerów wspierających imprezę znaleźć możemy wiele lokalnych organizacji i firm: Gmina Siechnice, Kogeneracja S.A., Hauzer Clinic sp. z.o.o. sp.k., Organizacje związkowe Kogeneracja S.A., Wichot Transport, Moico, Internet Union, Wakacje.pl Siechnice, Rosenbauer Polska sp. z o.o., Arpapol sp. z o. o., 4 Help VR, Carol-Haft komputerowy na odzieży, Balonowa Wyspa, Szkolne Koło Wolontariatu Radwanice czy Koło Gospodyń Wiejskich "Niezapominajki".